ساخت اکانت دِوِلوپر گوگل(Google Developer ID )

دستگاه های اندرویدی روز به روز بیشتر می شوند و اپلیکیشن های ایرانی نیز جای خود را در بازار پیدا کرده اند. ولی متأسفانه محدودیت هایی برای ارائه این اپلیکیشن ها نیز وجود دارد. برای ثبت جهانی این اپلیکیشن ها چه باید کرد؟ شرکت گوگل برای ثبت اپلیکیشن ها در گوگل پلی سرویسی راه اندازی کرده است که بوسیله ی آن می توان اپلیکیشن های اندرویدی را در بازار جهانی به نمایش گذاشت. شما با ارائه اپ خود بر روی گوگل پلی می توانید محصول خود را بفروشید، پشتیبانی کنید و با ارائه ورژن های جدید، آن را آپدیت کنید.

برای این منظور شخصی که صاحب برنامه یا بازی موبایلی است باید دارای یک آی دی گوگل دِوِلوپر باشد. در واقع گوگل فقط اپلیکیشن را از توسعه دهندگان خود قبول می کند.

برای استفاده از خدمات گوگل دِوِلوپر چه اقداماتی لازم است؟

ابتدا باید از طریق گوگل دِوِلوپر کنسول(Google Developer Console) یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ایجاد این حساب کاربری 25 دلار هزینه دارد. البته نسبت به ایجاد اکانت و هزینه ی سالیانه ی اپل دِوِلوپر(apple Developer ) خیلی منصفانه تر به نظر میرسد. راهنمای ویدئویی و متنی ایجاد اکانت گوگل دِوِلوپر، در صفحات مختلف اینترنتی موجود است. برای ایجاد اکانت دِوِلوپر، لازم است ابتدا یک اکانت گوگل باز نمایید و سپس یکی از مشکلات ایجاد حساب، پرداخت دلاری این حساب است که با تدبیر آسان کارت این مشکل مرتفع شده است.

شما می توانید با کارت های موجود در سایت پرداخت 25 دلاری افتتاح حساب خود را انجام دهید و صاحب حساب Google Developer شوید و بدین صورت اپلیکیشن خود را در معرض دید میلیون ها کاربر موبایلی قرار دهید.

  • نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که شما برای ایجاد حساب به هیچ وجه نباید کاربر ایرانی معرفی شوید زیرا حساب گوگل طبق تحریم های آمریکایی آدرس ایران را نمی پذیرد و همچنین شاید بعد از ایجاد حساب نیز با مشکلاتی مواجه شوید. به همین دلیل توصیه می شود از همان ابتدای امر اکانت گوگل و دولوپر گوگل خود را با آدرس مشخص غیر ایران ثبت کنید.

مراحل پرداخت گوگل دولوپر آیدی Google Developer ID

نرم افزار تغیرر آی پی خود را متصل کرده و بوسیله ی آن  یک حساب جیمیل ایجاد کنید . ( توجه داشته باشید که اگر با آی پی ایران اقدام به ساخت اکانت گوگل نمایید بعد از پرداخت ۲۵ دلار حساب شما بلاک خواهد شد)

به این آدرس زیر بروید.

پس از باز کردن  آدرس  بالا، در پایین صفحه  تیک (Accept developer Agreement) را زده و به روی دکمه (CONTINUE TO PAYMENT) کلیک کنید. حالا باید اطلاعات حساب PayPal ، مستر کارت خود  و یا گیفت کارت گوگل خود را وارد کنید و پرداخت را بزنید. توجه داشته باشید که مبلغی که از کارت شما کسر می شود 25 دلار می باشد ولی در هنگام پرداخت کمی بیشتر از موجودی شما کسر می شود و پس از تایید شدن پرداخت توسط مستر ، مبلغ اضافه تر به کارت شما یا حساب گوگلی شما ریفاند می شود پس حداقل نیاز به 30 دلار موجودی می باشد.

بعد از پرداخت، اکانت Developer شما آماده است !

روی وبسایت آسان کارت، انواع مختلف کارت های اعتباری وجود دارد که شما می توانید با داشتن هر کدام از آنها، پرداخت های خود را انجام دهید. راهنمای پرداخت آنلاین ارزی را در این لینک می توانید مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط

خرید اکانت اسپاتیفای ( Spotify ) و ردیم کردن آن | آسان کارت  
خرید اکانت ahrefs و ابزارهای سئویی سایت  
خرید اکانت الکسا و معرفی ابزارهای سئوی الکسا  
آموزش کامل تنظیمات گوگل ادوردز ، پرداخت اعتبار و شارژ اکانت گوگل ادوردز  
قیمت تبلیغات در گوگل Google Ads | آسان کارت  
راهنمای ساخت اکانت گوگل ادورز Google Adwords | آسان کارت  
آموزش خرید از استور مایکروسافت windowsphone store | آسان کارت  
ثبت اپلیکیشن در اپ استور | آسان کارت  
نحوه خرید از google play با ویزا و مستر کارت ezTravel | آسان کارت  
ثبت اپلیکیشن iOS در اپ استور و ساخت اکانت دولوپر اپل Apple Developer ID| آسان کارت  
خرید از وبسایت های ‏Google play، ‏Microsoft، ‏iTunes، ...‏ | آسان کارت  
خرید از codecanyon و آموزش مراحل خرید | آسان کارت  
نحوه ایجاد Developer ID | آسان کارت  
خرید گیفت کارت گوگل پلی استور GooglePlay Store ، گوگل موزیک GoogleMusic و شارژ کیف پول گوگل Google Wallet | آسان کارت  مقایسه کارت ها - آسان کارت
محصولات
کارت گیفت مجازی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی با نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال
کارت گیفت فیزیکی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی بی نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال