راهنمای نگارش مقاله isi و مراحل ارسال مقاله isi

ISI Logo - AsanCard

1- هدف خود از ارائه مقاله ISI را مشخص کنیم

برای چاپ یک مقاله ISI اول باید مشخص کنیم که آیا برای مجلات داخلی می خواهیم مقاله بنویسیم یا مجلات خارجی. دلیل این امر اینست که بسیاری از افراد برای قبولی بدون آزمون در مقاطع مختلف تحصیلی یا ارتقا، شروع به نوشتن مقاله آی اس آی می کنند. این بینش ممکن است برای مجلات داخلی مؤثر واقع شود اما برای مجلات و نشریات خارجی خوب نیست.

دلیل این امر اینست که اعتبار مقاله در مجلات داخلی بیشتر به اعتبار استاد بستگی دارد اما در مجلات معتبر خارجی باید محتوای ناب و درجه یکی آماده کرده باشید که طرفدران زیادی داشته باشد . بنابراین نباید در نگارش مقالات آی اس آی عجله کنیم و هدفمان فقط این باشد که صرفاً یک چیزی بنویسیم و برایمان مهم نباشد که در کجا می خواهیم آن را چاپ کنیم.


2- موضوع مناسبی برای مقاله ی ISI خود انتخاب کنیم

یکی دیگر از نکات مهمی که باید قبل از نگارش مقاله ISI در نظر داشته باشیم اینست که موضوع مورد مطالعه را به درستی انتخاب کنیم. مثلاً موضوع خیلی کلی نباشد که نتوان در مقاله به جزئیات آن پرداخت. هم چنین به گونه ای باشد که نیازی را بر طرف سازد. می توانید برای یافتن موضوع با دوستان خود مشورت کنید. در اینصورت گزینه های بیشتری در اختیارتان قرار خواهد گرفت. هم چنین می توانید به تحقیق و تفحص در موضوعات مورد علاقه خود بپردازید و به نتیجه نهایی برسید.

خواندن مقالات آی اس آی مرتبط با رشته ی شما که در یکی دو سال اخیر به چاپ رسیده می تواند بسیار راهگشا باشد و ایده های خوبی به شما بدهد. در اینصورت متوجه می شوید که هر مجله ای چه نوع مقالاتی را چاپ می کند و سعی می کنید متناسب با ایده های خود و نیازهای علمی آن مجلات اقدام به نوشتن مقاله ی آی اس آی کنید.

3- به جستجو در اینترنت و منابع دیگر بپردازیم

بعد از اینکه موضوع دقیق مقاله آی اس آی را انتخاب کردید به صورت جزئی تر کارهای گذشتگان را در این زمینه بررسی کنید و ببینید آنها چگونه با فرضیات مسئله خود روبرو شده اند و در نهایت چه نتیجه گیری ای کرده اند. نوع نگارش و نحوه ورود به مسأله  و پایان بندی مناسب از نکاتی است که باید به آنها توجه داشته باشید. می توانید سری به سایت های ارائه دهنده ی مقالات و کتب علمی بزنید. می توانید فهرست جامعی از این سایت ها را در اینترنت پیدا کنید. سعی کنید تک تک سایت ها را بررسی کنید و به جستجوی مطالب مرتبط با عنوان مقاله ی خود بپردازید. کتابخانه ی دانشگاه ها نیز منابع خوبی از پایان نامه های دانشجویی و تخصصی است که می توانید از آن ها بهره ببرید.

با مطالعه ی زیاد، چیزهای زیادی دستگیرتان می شود. مثلاً اینکه مقاله ی آی اس آی شما چه ساختاری باید داشته باشد یا طرز نوشتن و نحوه ی جمله بندی شما چگونه باید باشد. می توانید قالب جملات را مد نظر قرار دهید سپس آنچه را که در ذهن دارید در آن قالب پیاده سازی کنید. گاهی اوقات خود را به عنوان خواننده مقاله در نظر بگیرید که موشکافانه دنبال نقاط ضعف مقاله می گردد.  هم چنین فکر نکنید هر چه بیشتر بنویسید بهتر است. نوشته های زیاد مخاطبان را از موضوع و عنوان مقاله آی اس آی دور می کند و باعث سردرگمی آنان می شود.

بعضی ها با اتمام پایان نامه به سرعت چکیده ای از آن را آماده و تحت عنوان مقاله ارائه می دهند در حالی که این روش درست نیست. ذکر این نکته ضروری است که نوشتن مقاله آی اس آی به مراتب سخت تر از پایان نامه است چون باید در تعداد صفحاتی اندک بحثی را باز کنید و  ذهن خوانندگان را به خود جلب کنید و در ادامه راهکار خود را ارائه دهید.

نحوه ارسال مقاله ISI

برای ارسال مقاله ISI خود به سه روش می توانید اقدام کنید.یا از طریق سایت مجله اقدام کنید. یا به صورت مستقیم، ایمیلی به سردبیر مجله بزنید و یا از سیستم های آنلاین استفاده کنید. ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر اکثر مجلات، پذیرش مقالات آی اس آی را از طریق سیستم های آنلاین انجام می دهند. شما می توانید به سایت mc.manuscriptcentral.com مراجعه کنید. ثبت نام در این سایت بسیار ساده و شبیه ایجاد حساب کاربری گوگل است.

هم چنین برای ارسال مقاله از طریق سیستم آنلاین می توانید پس از ورود به سایت گزینه ی Submit a New Manuscript را بزنید و پس از طی فرآیندی 6 مرحله ای ارسال مقاله ی خود را به پایان برسانید.

1- ابتدا عنوان مقاله و بعد از آن چکیده را با دقت وارد نمایید.

2- اسامی نویسندگان مقاله را ذکر کنید. سیستم به طور خودکار برای آنها اکانت جداگانه ایجاد می کند و ثبت مقاله را از طریق ایمیل به اطلاع آنان می رساند.

3- سپس صفحه ای باز می شود که از شما تأیید می گیرد مقاله در گذشته برای مجله ی دیگری ارسال نشده باشد.

4- می توانید هر گونه توضیحات اضافه ی لازم را وارد کنید.

5- مقاله خود را آپلود کنید.

6- در این مرحله دو فرمت pdf و html به شما پیشنهاد می شود.  بعد از انتخاب یکی از این دو گزینه، سر برگ Submit برای شما فعال می شود. با زدن Submit مقاله ی آی اس آی شما برای مجله ارسال می شود.

نحوه پرداخت با استفاده از کارتهای اعتباری آسان کارت

1- ابتدا وارد سایت مجله ی مورد نظر شوید و گزینه ی Log in را انتخاب کنید. صفحه ای به شکل زیر برای شما نمایش داده می شود که از شما کلمه کاربری و رمز عبور می خواهد. شما می توانید همانند یک حساب کاربری گوگل این بخش را کامل کنید.

ISI Payment - AsanCard

2- سپس گزینه ی Payment Options را انتخاب می کنید. اکثر مجلات سربرگی مشابه با این عنوان دارند.

پرداخت ISI - AsanCard

پرداخت ISI - AsanCard

 

3- در این مرحله گزینه ی Bills Payment و بعد از آن Pay Bills Today را انتخاب کنید.

Pay Logo - AsanCard

4- در این مرحله می توانید از خدمات کارتهای اعتباری آسان کارت برای پرداختی مطمئن و مطلوب استفاده کنید.

برای خرید کارت می توانید از کارت های فیزیکی  (کارت هدیه فیزیکی یا کارت مسافرتی) استفاده نمایید و یا پرداختتان را از بخش ثبت سفارش پرداخت، به همکاران ما در بخش پرداخت آسان کارت بسپارید.

مطالب مرتبط

چگونگی ثبت نام آزمون ‏TOEFL iBT‎‏ ‏‎ | آسان کارت  
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ‏GRE general‎ ‏| آسان کارت  
هزینه ثبت نام آزمون ‏GRE Subject, Rescheduling, Report‎‏ را چگونه پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
هزینه شرکت در کنفرانس های علمی خارجی را چگونه پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
پرداخت هزینه چاپ مقاله در ژورنال و مجلات خارجی | آسان کارت  
نحوه ی پرداخت ‏هزینه دیپازیت فی - ‏Admission Fee | آسان کارت  
ثبت نام و خرید از سایت مگوش Magoosh | آسان کارت  
پرداخت هزینه پست ای شیپ گلوبال UEMS - eShip global | آسان کارت  
نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ‏GMAT و ریپورت نمره | آسان کارت  
انگیزه نامه یا SOP چیست و چرا مهم است؟  
چگونه هزینه ثبت نام آزمون آیلتس - IELTS مراکز خارج از کشور را پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
چگونه می توانم هزینه ‏uni-assist را با کارت های اعتباری پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
بررسی آزمون های زبان خارجه ؛ GRE ، تافل Toefl و آیلتس IELTS  
نحوه پرداخت‏Application Fee ‎ دانشگاه خارجی | آسان کارت ‏‎  
آموزش تصویری آزمون جی آر ای | آسان کارت  
چگونه هزینه خوابگاه دانشگاه های خارجی را پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
آموزش گام به گام ثبت نام تافل | آسان کارت  
نحوه ی داوری مقالات ISI  مقایسه کارت ها - آسان کارت
محصولات
کارت گیفت مجازی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی با نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال
کارت گیفت فیزیکی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی بی نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال