راهنمای ثبت نام آزمون تافل با استفاده از ویزا کارت

در سال های اخیر ثبت نام آزمون های بین المللی از جمله تافل و جی آر ای توسط موسسات واسطه ای و با پرداخت کارمزد های اضافی صورت می گیرد. در اینجا راهنمای ثبت نام آزمون تافل (IBT) با استفاده از ویزاکارت، توسط کارشناسان آسان کارت ارائه شده است تا شما بتوانید فرآیند ثبت نام را خودتان به راحتی انجام دهید. این امر باعث می شود که اطلاعات شخصی خود را در اختیار فرد و یا موسسه دیگر قرار نداده و از پرداخت کارمزدهای اضافی خودداری نمایید. شما با داشتن یک ویزا کارت و یا مسترکارت می توانید خودتان فرایند پرداخت اینترنتی را انجام دهید و ثبت نام خود را تکمیل نمایید. برای آشنایی با کارت های بین المللی ویزا و مسترکارت می توانید به مطلب آشنایی با ویزاکارت مراجعه نمایید.
نکته1: برای تسریع و عدم وقفه در فرآیند ثبت نام بهتر است اطلاعات مورد نیاز نظیر؛ مکان و زمان دقیق آزمون، شماره پاسپورت، کدملی و .. را همراه خود داشته باشید.
نکته 2: ثبت نام عادی آزمون تافل، برای هر تاریخ مشخصی، هفت روز مانده به همان تاریخ بسته می شود. ثبت نام با تأخیر(Late Registration) برای هر تاریخ مشخص، سه روز قبل همان تاریخ بسته می شود و شامل هزینه اضافی می گردد.
نکته 3: در حال حاضر هزینه ثبت نام آزمون تافل عادی 210 دلار آمریکا و هزینه ثبت نام با تأخیر 250 دلار است.
برای ثبت نام تافل با استفاده از ویزا کارت در صفحه اصلی ETS.org لازم است شما از بخشTOEFL و زیر مجموعه For Test TakersواردRegister for the Test شوید. سپس با کلیک بر آیکن Register Online شما می توانید وارد صفحه ثبت نام آنلاین بشوید. در این صفحه اگر شما قبلا ثبت نام کرده باشید، با نام کاربری و رمز ورود می توانید وارد شوید. در غیر اینصورت بایستی ثبت نام نمایید. ما در این فایل راهنما، با پیش فرض نداشتن پروفایل قبلی در وبسایت ETS.org، شما را در ثبت نام، انتخاب گزینه آزمون و نحوه پرداخت راهنمایی می کنیم.

ToeflHelp_AsanCard

نکته مهمی که اکثر آزمون دهندگان بدان توجه نمی کنند مواردی است که در ابتدای صفحه بعد(ایجاد پروفایل:1 از 4) مرحله ورود ارائه شده است که متأسفانه گاهاً مشکلاتی برای برای داوطلبان پیش می آورد. در این صفحه، فرم تکمیل اطلاعات پایه شما می باشد که نیازمند آن است با دقت و بدون شتابزدگی پر شود. در این بخش بایستی حتما مواردی که ستاره دار می باشند را پر کنید و سایر موارد اختیاری می باشد. بر این اساس ترجیحا موارد ستاره دار را پر کنید. نکته: دقت نمایید که نام و نام خانوادگی و سایر اطلاعات مرتبط را مطابق با پاسپورت خود تکمیل نمایید.

ToeflHelp2_AsanCard

در صفحه بعد(ایجاد پروفایل:2 از 4)، اطلاعات اضافی است که از شما در خواست می شود پر کنید این اطلاعات عمدتاً راجع به مهارتهای زبانی و مواردی از این قبیل است.

ToeflHelp3_AsanCard

در صفحه بعدی (ایجاد پروفایل:3 از 4) استفاده از خدمات رایگان تافل به شما پیشنهاد می شود. این خدمات شامل ارسال اطلاعات پروفایل، پیشینه تحصیلی و ... به موسسات و دانشگاه ها می باشد تا بر اساس آن، شما به فرصت های تحصیلی، موقعیتهای کاری و تحقیقاتی بهتر دست یابید. می توانید برای دوری از سردرگمی، این مرحله را با ارائه پاسخ منفی، رد کنید.
صفحه بعدی (ایجاد پروفایل:4 از 4) نام کاربری و رمز عبور و سوال امنیتی را که توسط خودتان وارد می شود، به عنوان دسترسی امن و خصوصی به صفحه شخصی شما، بر روی وبسایت تافل قرار می دهد. برای وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، نکاتی را باید در نظر بگیرید که در تصویر زیر نشان داده شده است.

ToeflHelp4_AsanCard

بعد از تکمیل فرم مذکور، داده های وارد شده جهت تأیید نهایی به شما نشان داده می شود. با بررسی صحت اطلاعات بر روی گزینه ادامه کلیک کنید. با تأیید نهایی اطلاعات نمایش داده شده شما به صفحه اصلی پروفایلتان وارد می شوید. در صفحه مذکور شما امکان انتخاب آزمون جدید، نمایش نمرات آزمون ها، اصلاح اطلاعات پروفایل و ... را می توانید انجام دهید.

ToeflHelp5_AsanCard

لازم است در این مرحله روی گزینه Register for a Test کلیک کنید تا وارد مرحله انتخاب آزمون تافل بشوید. در جدول باز شده شما بایستی گزینه TOEFL test را انتخاب نمایید. با انتخاب گزینه مذکور در صفحه بعدی، نکات و موارد مهم در ثبت اطلاعات و قوانین مرتبط نشان داده می شود. با قبول و تأیید قوانین، فرم تکمیل کشور، استان، زمان آزمون و موسسه آزمون گیرنده جهت انتخاب در صفحه نمایان می شود.

ToeflHelp6_AsanCard

همانطور که در تصویر نیز دیده می شود، در این ثبت نام آزمون تافل در شهرهای آمل، اصفهان، ارومیه، شیراز، تبریز، تهران، زنجان و جیرفت برگزار می شود و شما می توانید یکی از گزینه های مذکور را جهت شرکت در آزمون انتخاب نمایید. در بند 2 ثبت نام آزمون تافل، زمان مناسب خودتان را جهت شرکت در آزمون انتخاب نمایید.
در این بخش شما می توانید یک بازه ی زمانی را انتخاب کنید(1- نزدیکترین تاریخی که می خواهید در آزمون شرکت کنید. 2- دیرترین تاریخی که قصد شرکت در آزمون را دارید). با انتخاب زمان و کلیک بر روی گزینه جستجوی، گزینه های مرتبط با کشور، شهر و زمان مورد نظر در پایین صفحه نمایش داده می شود و شما می توانید بر اساس آن شهر، موسسه آزمون گیرنده، زمان آزمون را مشخص کنید.
نکته مهم: در قسمت دوم صفحه(زمان آزمون) اگر زمانهای نزدیک با رنگ قرمز نشان داده شده باشند به این معنی است که علاوه بر هزینه اصلی آزمون، مبلغی با عنوان ثبت نام با تأخیر، به مبلغ آزمون اضافه می گردد.

ToeflHelp7_AsanCard

با مشاهده مکان و زمان آزمون و انتخاب گزینه مناسب، شما وارد صفحه تأیید خلاصه رزرو می گردید. اگر از انتخاب خود مطمئن هستید بر روی گزینه ادامه کلیک نمایید.

ToeflHelp_AsanCard

بعد از تأیید خلاصه رزرو ، برای بالا بردن امنیت مراحل ثبت نام و اجرای آزمون، لازم است حداقل یکی از اطلاعات اصلی خود را وارد نمایید که شامل موارد زیر است: شماره پاسپورت، کد ملی، شماره گواهینامه، و یا سایر کارت های شناسایی.

ToeflHelp9_AsanCard

در صفحه بعد شما امکان انتخاب نحوه مشاهده نتیجه آزمون را دارید. شما می توانید یکی از دو روش مذکور را انتخاب نمایید. در حالتی که گزینه اول را انتخاب می کنید، ریپورت آزمون به صورت اینترنتی و بر روی ایمیل شما انجام می گیرد و در صورتیکه گزینه دوم را انتخاب نمایید به همراه ریپورت اینترنتی، امکان ارسال نتایج به چهار آدرس دانشگاهی رایگان نیز مقدور خواهد بود. توجه داشته باشید علاوه بر 4 دانشگاهی که به صورت رایگان انتخاب می شود، شما می توانید دانشگاه های دیگری را نیز انتخاب کنید. طبیعتا انتخاب های بیشتر شامل هزینه های اضافی می گردد. در ادامه با کلیک بر روی گزینه دوم، صفحه دیگری برای انتخاب دانشگاه ها باز می شود. در ادامه با کلیک بر روی گزینه دوم، صفحه دیگری برای انتخاب دانشگاه ها باز می شود.

ToeflHelp10_AsanCard

در صفحه ای که باز می شود شما بایستی دانشگاه، دپارتمان و کد دانشگاه را که مد نظر شماست تا نمره تافل به آنجا ارسال شود را مشخص نمایید.

ToeflHelp11_AsanCard

بعد از انتخاب دانشگاه مورد نظر ، در صفحه جدیدی که نمایان می شود، می توانید دانشگاه یا موسسه دیگری را تا تعداد 4 عدد اضافه نمایید.

ToeflHelp12_AsanCard

در ادامه سوالات عمومی از شما پرسیده می شود که تأثیری بر روی نتیجه آزمون ندارد و صرفا جهت ارائه خدمات بهتر و سایر اهداف وبسایت می باشد. این بخش را با دانش و اطلاعات شخصیتان می توانید پر کنید. همچنین مشابه مرحله ای که در تشکیل پروفایل وجود داشت، انتخاب و استفاده از خدمات رایگان تافل وجود دارد. بر روی آیکن ادامه کلیک نمایید تا به صفحه بعد بروید.

محتوای این صفحه پک های آزمون تافل می باشد که جهت آمادگی بیشتر توسط خود وبسایت ets.org ارائه می شود که هر کدام دارای هزینه های دلاری مشخصی می باشد. شما می توانید بسته های پیشنهادی را نیز به ثبت نام خود اضافه نمایید. توجه فرمایید از آنجایی که با انتخاب پک های مذکور هزینه های آنها، به هزینه نهایی ثبت نام تافل اضافه می شود، کارت اعتباری ویزا کارت و یا مستر کارتتان آن مقدار موجودی را داشته باشد.

ToeflHelp13_AsanCard

در صفحه بعد، خلاصه اطلاعات سفارش جهت تأیید و ادامه ارائه می گردد. در اینجا دقت نمایید که مبلغ نهایی قابل پرداخت میزان مورد نظر باشد. ضمنا برای آگاهی از هزینه های آزمون تافل می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

http://www.ets.org/toefl/ibt/about/fees/
ToeflHelp14_AsanCard
در این بخش با تأیید سفارش بایستی نحوه ی پرداخت انتخاب شود. روشی که ما پیشنهاد می کنیم، پرداخت الکترونیک با ویزا کارت است که بدون هزینه اضافی و مشکلات پرداخت، به راحتی هر چه تمام تر انجام می گیرد. بنابراین، در قسمت روش پرداخت، پرداخت الکترونیک را انتخاب کرده و گزینه ادامه را کلیک نمایید. برای تهیه مسترکارت می توانید از اینجا اقدام نمایید. دقت کنید شما هم می توانید اقدام به خرید کارت با موجودی دقیق 210 دلار نمایید و هم می توانید اقدام به خرید کارت با موجودی بالاتر نمایید که سایر خرید های خود را نیز با آن انجام دهید. پیشنهاد ما این است سعی نمایید کارت با موجودی بالاتر تهیه نمایید. برای مثال شما با تهیه کارت با موجودی 405 دلار می توانید ثبت نام آزمون تافل و جی آر ای را با یک ویزاکارت انجام دهید.

جهت آشنایی با ویزا کارت و همچنین پرداخت های آنلاین ارزی می توانید مقالات آموزش عمومی پرداخت با ویزا کارت و مستر کارت و آشنایی با کارت های پرداخت بین المللی ویزا و مسترکارت را مطالعه کنید. همچنین برای افزایش آگاهی خود در این زمینه می توانید مقاله نکات ایمنی در پرداخت های ارزی آنلاین را نیز جهت آشنایی با موارد امنیتی پرداخت های اینترنتی مشاهده نمایید.

ToeflHelp15_AsanCard

در صفحه زیر، از انواع روشهای پرداخت، گزینه اول؛ که حاوی لوگوی ویزا کارت می باشد را انتخاب نمایید. با کلیک بر روی گزینه ادامه، به صفحه پرداخت وارد می شوید.

ToeflHelp16_AsanCard

این صفحه که صفحه اصلی پرداخت می باشد، جزییات ثبت نام و اطلاعات پرداخت را به همراه دارد. شما لازم است در این بخش، اطلاعات کارت اعتباری را باید همراه داشته باشید. این اطلاعات شامل؛ شماره کارت، تاریخ انقضاء و کد CCV2 می باشد. با تکمیل این بخش، کلیک بر روی آیکن خرید و گرفتن شماره پیگیری ثبت نام شما تکمیل می گردد. کارت های تراول ایزی ویزا کارت که توسط آسان کارت ارائه می گردد، قابلیت پرداخت در تمامی وبسایت هایی که به درگاه ویزا کارت متصل می باشند را دارند. شما می توانید از صفحه خرید کارت هدیه  پکیج شارژ شده ثبت نام تافل را انتخاب نمایید و خرید کنید

ToeflHelp17_AsanCard

مطالب مرتبط

چگونگی ثبت نام آزمون ‏TOEFL iBT‎‏ ‏‎ | آسان کارت  
پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ‏GRE general‎ ‏| آسان کارت  
هزینه ثبت نام آزمون ‏GRE Subject, Rescheduling, Report‎‏ را چگونه پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
راهنمای نگارش مقاله isi و مراحل ارسال مقاله isi  
بررسی آزمون های زبان خارجه ؛ GRE ، تافل Toefl و آیلتس IELTS  
انگیزه نامه یا SOP چیست و چرا مهم است؟  
ثبت نام و خرید از سایت مگوش Magoosh | آسان کارت  
هزینه شرکت در کنفرانس های علمی خارجی را چگونه پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
پرداخت هزینه چاپ مقاله در ژورنال و مجلات خارجی | آسان کارت  
پرداخت هزینه پست ای شیپ گلوبال UEMS - eShip global | آسان کارت  
چگونه هزینه ثبت نام آزمون آیلتس - IELTS مراکز خارج از کشور را پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
چگونه می توانم هزینه ‏uni-assist را با کارت های اعتباری پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ‏GMAT و ریپورت نمره | آسان کارت  
نحوه ی پرداخت ‏هزینه دیپازیت فی - ‏Admission Fee | آسان کارت  
چگونه هزینه خوابگاه دانشگاه های خارجی را پرداخت کنم؟ | آسان کارت  
آموزش تصویری آزمون جی آر ای | آسان کارت  
نحوه پرداخت‏Application Fee ‎ دانشگاه خارجی | آسان کارت ‏‎  
نحوه ی داوری مقالات ISI  مقایسه کارت ها - آسان کارت
محصولات
کارت گیفت مجازی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی با نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال
کارت گیفت فیزیکی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی بی نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال