آموزش نحوه ی استفاده از مسترکارت مسافرتی

از طریق مشاهده ی ویدیوی آموزشی زیر می توانید نحوه ی استفاده از مسترکارت مسافرتی قابل شارژ را فرا بگیرید:

 

همچنین می توانید مراحل زیر را انجام دهید و رعایت نمایید:

1-  ایجاد اکانت روی پنل بانکی و فعالسازی  کارت

برای ایجاد حساب روی پنل بانکی به وبسایت eMoney مراجعه نموده و از قسمت Create a new account اقدام به ایجاد حساب با ایمیلی که کارت با آن رجیستر شده است نمایید.

ایمیل خود را وارد نمایید و گزینه ی Proceed رو انتخاب کنید.یک کد 4 حرفی روی ایمیل برای شما ارسال شده است.کد را در باکس مربوطه وارد نمایید و Proceed را انتخاب کنید. برای فعالسازی کارتتان نیز پس از لاگین کردن در پنل بانکی eMoney، مستر کارت خود را روی پنل مشاهده می‌کنید و با کلیک بر روی گزینه Activate Card و وارد کردن اطلاعات لازم کارتتان را فعال نمایید. در صفحه Information باز شده از Billing Address زیر استفاده نمایید:

Address Line 1: Sheikh Zayed Rd.

Address Line 2: -

City: Dubai

State/Province: AE

Postal/Zip Code: 2023

Country: United Arab Emirates

2.نصب اپلیکشن ezPrepaid روی تلفن همراه

برای مشاهده‌ی موجودی و تراکنش های مسترکارت خود می‌توانید از طریق پنل بانکی به آدرس زیر اقدام نمایید: https://eMoneyOnlineServices.com

جهت نصب نرم افزار ezPrepaid بروی تلفن همراه نیزمی‌توانید از وبسایت نسخه ی اندروید یا ios را دانلود نمایید.همچنین با اسکن بارکد های زیر به طور مستقیم به صفحه دانلود اپلیکشن هدایت خواهید شد:

3- نحوه فریز کردن کارت و اهمیت فریز بودن کارت

برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از موجودی کارت ها تأکید می شود که حتما از امکان بلاک کردن موجودی کارت (Freeze) استفاده کنید  و کارت را همیشه در حالت فریز نگه دارید. در شرایطی که کارت فریز باشد، برداشت از کارت امکان پذیر نیست. در شرایطی که پرداختی دارید و نیاز است از موجودی کارت استفاده کنید، کارت را طبق تصویر آنفریز (UnFreeze) نمایید.

4.شارژ کارت روی وبسایت

برای شارژ کارت نیاز به توکن 9 رقمی (گوشه سمت چپ) روی کارت و ایمیل ثبت شده تان دارید.

5.لود کردن شارژ روی کارت از طریق پنل بانکی

اگر با خرید شارژ جدید،  موجودی کارتتان بیشتر از 500 دلار شود، شارژ شما اتوماتیک لود نخواهد شد. در این حالت در قسمت شارژهای معلق (Pending) می‌توانید ووچرهای شارژ خود را مشاهده نمایید و پس از کلیک بر روی گزینه ی more در مقابل کارت و انتخاب گزینه ی Load Now شارژ خریداری شده خود را روی کارت لود نمایید.

6.نحوه انجام پرداخت آنلاین با کارت

در این نوع پرداخت ها عمدتاً نیاز به موارد زیر خواهیم داشت:

  • شماره 16 رقمی روی کارت
  • cvvکارت (شماره 3 رقمی که پشت کارت نوشته شده)
  • تاریخ انقضاء کارت

مواردی مثل بیلینگ آدرس (Billing Address)، نام دارنده‌کارت (CardHolder Name) و اطلاعات دیگر بصورت اختیاری روی برخی سایت ها دریافت می شود که می‌توانید اطلاعات ثبت شده در پنل را وارد نمایید.دقت کنید که در پرداختهای ارزی باید حتما از IP خارج از ایران استفاده نمایید و یکی بودن IP و Billing Address به انجام بهتر خریدتان کمک می‌کند.

توجه کنید که با افزایش کلاهبرداری های اینترنتی و امکان  هک شدن کارت های بین المللی، در حفظ اطلاعات کارت خود دقت نمایید و از درگاه های مطمئنی که آدرس آنها Https ‌باشد اقدام به پرداخت نمایید تا درگیر کلاهبرداران بین المللی نشوید.

7.انواع تراکنش ها در پنل بانکی

روی پنل بانکی می‌توانید تراکنش های کارت را بررسی کرده و از آن ها اطلاع پیدا کنید. برای این کار از گزینه more روبروی کارت، گزینه ی Transactions را انتخاب نمایید:سپس در صفحه باز شده می‌توانید بالای صفحه در بخش Pending & Posted تراکنش هایی که انجام شده است را مشاهده نمایید:

Posted: وقتی  پذیرنده مبلغ را پذیرفته باشد. تراکنش در قسمت Postedنمایش داده می شود.

Pending: این حالت انتظار، بیشتر از سمت پذیرنده اتفاق می‌افتد و صرفاً جهت بررسی موارد لازم برای دریافت وجه یا عودت وجه می باشد. این بازه زمانی حداکثر 20 روزه می باشد، در صورت بیشتر شدن انتظار با پشتیبانی تماس بگیرید.

8.دلایل معمول رد شدن پرداخت ها (Declined)

- Incorrect Information : پرداخت های ناموفق به دلیل اشتباه وارد کردن اطلاعات کارت (cvv2  و تاریخ انقضاء) منجر به تراکنش ناموفق شده و مبلغ 0.5 دلار کسر می شود.

- Insufficient Funds: اگر موجودی کارت برای انجام تراکنش کافی نباشد با خطای "موجودی ناکافی" مواجه شده که مبلغ 0.5 دلار به عنوان insufficient funds Fee کسر می‌شود.

- Freeze Card: در صورتی که کارتتان Freeze باشد نیز در بخش Decline خطا ثبت می شود.

9.خرید حضوری از پوز و دریافت وجه از ATM

در هنگام خرید حضوری در فروشگاه های خارج از کشور میبایست  کارت را در دستگاه کارتخوان قرار دهید و از چیپست استفاده نمایید.پس از قرار دادن کارت داخل پوز، از پین کد 4 رقمی که در هنگام تحویل کارت در داخل بسته ی کارت به شما تحویل داده شده است، استفاده نمایید.

پایه ارزی کارت ها دلار می باشد و در مواقعی که نیاز به پرداخت با سایر ارزها باشد،  مبلغ بطور اتوماتیک با اعمال کارمزد جزئی به صورت دلاری از روی کارت کسر می شود.

در صورت فراموشی پین کد، می‌توانید در پنل بانکی و از بخش more ، گزینه‌ی Show PIN، پین کد را مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط

راهنمای خرید با کارت اعتباری ویزا و مستر | آسان کارت  
امکان لود کردن ووچر روی مستر کارت فعال شد  
تغییر آی پی و مشکلات خرید آنلاین از سایت های خارجی | آسان کارت  
امکان کارت به کارت ، مشاهده ی موجودی و تراکنش های مسترکارت دوستان |آسان کارت  
آموزش تصویری فعالسازی و شارژ اولیه مستر کارت های قابل شارژ ایزی تراول | آسان کارت  
نحوه ی ایجاد حساب کاربری در سایت eMoney ( پنل آنلاین بانکی )  مقایسه کارت ها - آسان کارت
محصولات
کارت گیفت مجازی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی با نام بدون شارژ اولیه
1,000,000 ریال
کارت گیفت فیزیکی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی بی نام بدون شارژ اولیه
1,000,000 ریال