انواع وضعیت های پرداخت روی پنل بانکی eMoney

پنل اینترنت بانک چیست؟!

همانطور که می دانید مسترکارت هایی که توسط شرکت آسان کارت ارائه می شود مستر کارت های پیش پرداخت (PrePaid) بوده و یکی از انواع کارت های سپرده (Debit) می باشد با این تفاوت که به حساب بانکی متصل نیستند . البته با هماهنگی های صورت گرفته برای این کارت ها موفق به دریافت پنل آنلاین بانکی شدیم و این سرویس در اختیار دارندگان مسترکارت های آسان کارت قرار گرفته که با استفاده از این پنل دارنده ی کارت قادر خواهد بود که علاوه بر چک کردن موجودی کارت خود (Balance) ، تراکنش های کارت خود را بررسی نماید (Check Transactions) ،کارت خود را فریز یا آنفریز نماید ( ضد سرقت ) و همچنین با استفاده از پنل بانکی اطلاعات خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید (Share Card Information) و انتقال وجه بین مسترکارت ها (Card To Card Transfer) داشته باشید. 

انواع وضعیت تراکنش های کارت:

اگر می خواهید تراکنش های خود را بررسی کنید و از آن ها اطلاع پیدا کنید از طریق مسیری که در شکل نمایش داده شده است اقدام نمایید.

 

تراکنش های پنل بانکی

اکنون پنجره ای برای شما باز خواهد شد که خواهید توانست در تب Pending  &  Posted تراکنش های خود را مشاهده بفرمایید.

تراکنش های پنل بانکی

حال اگرمی خواهید در مورد اصطلاحات به کار رفته در این صفحه بیشتر آشنا شوید، ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

Posted  : این حالت زمانی پیش می آید که Merchant مبلغ را پذیرفته است. در این حالت مبلغ از کارت شخص به طور کامل کسر می شود.

تراکنش های پنل بانکی

Pending  : به حالت انتظاری گفته می شود که پس از پرداخت رخ می دهد. این حالت انتظار بیشتر از سمت پذیرنده ( Merchant ) اتفاق میفتد و برای تصمیم گیری برای دریافت و قبول وجه می باشد. ممکن است مبلغ قبل از رسیدن به پذیرنده ( Merchant ) توسط درگاه بانک رد شود و در حالت pending باقی بماند تا refund (بازگشت وجه) صورت گیرد.

یکی از مواردی که در پنل اینترنت بانک  برای مشتریان بسیار جای سوال و ابهام دارد ، حالت  pending است.   بسیاری از مشتریان هنگامی که این حالت را در پنل بانکی خود مشاهده می کنند، نگران می شوند که ممکن است خریدشان انجام نشده یا به مشکل برخورده اند ؛ در حالیکه اینگونه نیست و مشتریان می توانند با توجه به موارد گفته شده در ذیل تشخیص دهند که کدام مورد برای پرداختشان اتفاق افتاده است.

هنگامی که مشتریان اقدام به خریدهای اینترنتی می کنند، مبلغ بین 24 الی 48 ساعت در حالت Pending می ماند و بعد از پذیرفته شدن توسط merchant  (پذیرنده) به حالت Posted (ارسال شده)تغییر پیدا می کند.
 

اکنون اگر بیش از 48 ساعت مبلغ در حالت Pending  باقی بماند، دو حالت ممکن است اتفاق افتاده باشد :
1- Merchant کارت شما را نپذیرفته یا پرداخت شما را کنسل کرده است.
در این حالت می توانید با برقراری ارتباط با Merchant دلیل را جویا شوید . اگر به هردلیلی قصد عودت وجه (refund) را داشتند باید منتظر بمانید تا مراحل refund کامل شود و پول به حساب شما بازگردد. " در جریان باشید که تمام کارت های شرکت Asancard (آسان کارت) قابلیت عودت وجه (Refund) را دارند. "
ممکن است گاهی اوقات بررسی پرداخت شما توسط Merchant زمانبر باشد و در این حالت احتمالا از طرق ایمیل به شما اطلاع خواهند داد و پیگیری تلفنی تاثیری روی سرعت انجام درخواست شما نخواهد داشت.


2-  مبلغ در حساب سایت مقصد settle نشده است (واریز انجام نشده) و در حال بررسی برای برگشت به کارت شما می باشد.
در این حالت هیچ گونه پیگیری از سمت شما قابل اجرا نیست چرا که در حساب مستر در حال بررسی و اقدام برای refund می‌باشد.
در حالت کلی refund یا عودت وجه ممکن است از 2 روز تا یک ماه به طول بیانجامد و باید منتظر ماند تا مبلغ به کارت برگردد و قابلیت پیگیری ندارد. اما اگر بیش از یک ماه به طول انجامید می توان از طریق ایمیل support@ezprepaidcards.com   مورد را گزارش کرد. در این حالت فرم dispute در اختیار مشتریان قرار می گیرد تا موارد خواسته شده را کامل کنند و برای پشتیبانی بانک امارات ارسال نمایند.

مورد بسیار مهم دیگری که در رابطه با این حالت باید مد نظر قرار داد این است که در پرداخت های غیر دلاری مبلغ اولیه که در حالت Pending می ماند، مبلغ نهایی نیست و ممکن است تغییر کند؛ لذا اگر در این حالت بالانس مالی شما هم‌خوانی نداشته باشد نگران نشوید؛ مطمئنا پس از تغییر حالت به Posted و Settle  شدن در حساب سایت مقصد قیمت نهایی کم شده از کارت شما در لیست Posted  قرار خواهد گرفت و بالانس مالی شما نیز درست خواهد شد.

اگر ارتباط درگاه پرداخت آنلاین با مستر کارت شما برقرار شود ولی امکان کسر موجودی از روی کارت شما میسر نباشد ، در پنل بانکی و در قسمت Declined علت عدم انجام پرداختتان توضیح داده شده است.در ادامه با انواع Declined آشنا خواهید شد:

دلایل رد شد تراکنش های مسترکارت:

در صورتی که برای استفاده از کارت ، پرداخت آنلاین و یا هنگام استفاده از کارت روی دستگاه pos و atm با خطا مواجه شدید باید وارد پنل eMoney شوید و از قسمت more گزینه transaction تب decline رو بررسی نمایید.
سپس دیکلاین مورد نظر را باز کرده و اطلاعات داخل را بررسی نمایید.
در زیر انواع دیکلاینی که ممکن است در پنل Emoney مشاهده فرمایید برای شما لیست شده است:

1. Do not honor :

اطلاعات کارت (تاریخ انقضا و یا cvv ) اشتباه وارد شده است و یا  هنگام پرداخت کارت در حالت فریز بوده است.

05-Do Not Honor

2. Insufficient funds :

موجودی کارت برای پرداخت ناکافی است.

51-Insufficient Funds

3. Incorrect PIN :

هنگام خرید روی دستگاه pos و یا برداشت از ATM رمز کارت اشتباه وارد شود.

55-incorrect PIN

4. Exceeds withdrawal amount limit :

سقف محدودیت های کارت تکمیل شده است.
این دیکلاین ممکن است مربوط به سقف برداشت از ATM و یا سقف روزانه و سالیانه کارت برای پرداخت باشد.

61-Exceeds Withdrawal amount limit

5. Allowable number of PIN tries exceeded :

برای خرید حضوری و استفاده از ATM رمز کارت بیش از حد اشتباه وارد شده است

75-Allowable number ofPIN tries exceeded

6. Format error :

اشکال فنی در درگاه یا پوز پذیرنده (مرچنت)

30- Format error

مطالب مرتبط

مدیریت شارژ و کارت  
آموزش تصویری مشاهده مستر کارت های مجازی یک بار شارژ (گیفت مجازی)  
نحوه افتتاح حساب وسترن یونیون Western Union و انجام حواله ارزی  مقایسه کارت ها - آسان کارت
محصولات
کارت گیفت مجازی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی با نام بدون شارژ اولیه
1,000,000 ریال
کارت گیفت فیزیکی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی بی نام بدون شارژ اولیه
1,000,000 ریال