تعیین وقت سفارت و پرداخت هزینه آن

 

تعیین وقت سفارت با استفاده از ویزا کارت

بسیاری از کشورهای جهان جهت اجازه ورود مسافران کشورهای دیگر به کشور خود، تاییدیه ای تحت عنوان "ویزا" صادر می کنند. بدین ترتیب مسافران با گذراندن مراحل مشخص شده توسط آن کشور، می توانند اجاره ورود به خاک کشور مذکور را دریافت کنند. از جمله این مراحل، ارسال مدارک مورد نظر، انجام مصاحبه، استعلام هویتی و ... می باشد. سفارت ها معمولا برای این خدمات از متقاضی هزینه دریافت می کنند و پرداخت هزینه های ویزا و وقت سفارت در بیشتر مواقع با استفاده از کارت های اعتباری (ویزا و مستر) انجام می شود.
بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا نیز افرادی که قصد ورود به خاک آن کشور را دارند، بایستی قبلاً ویزای ورود دریافت کنند. از آنجایی که ایالات متحده در ایران سفارت خانه ای ندارد، شهروندان ایرانی جهت انجام امور اقامتی خود، به کنسولگری های کشورهای همسایه رجوع می کنند. در این میان امارات متحده عربی، ترکیه و ارمنستان، کشورهایی هستند که امور اقامتی ایرانیانی که قصد سفر به آمریکا دارند را انجام می دهند. برای این منظور لازم است با پرداخت هزینه وقت سفارت با استفاده از کارت های اعتباری و مراجعه به سفارت های آمریکا در این کشورها درخواست خود برای ویزای آمریکا را ثبت نمایید. شما می توانید به آسانی با خرید مسترکارت و طی کردن مراحل زیر وقت سفارت آمریکا را برای خود تعیین نمایید.


مرحله اول: تکمیل فرم DS-160 به صورت آنلاین

در ابتدا لازم است وارد وبسایت سفارت آمریکا شوید و یک اکانت برای خود ایجاد نمایید. در این مرحله می¬توانید کنسولگری مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید. فرمی که برای ویزای غیر مهاجرتی باید تکمیل شود با عنوان فرم DS-160 شناخته می شود و برای تکمیل آن بایستی از این لینک اقدام شود. تکمیل این فرم زمانبر است و توصیه ما این است که آن را با دقت و حوصله پر نمایید.
پس از تکمیل مراحل فرم DS-160، فرمی شبیه تصویر زیر صادر می شود که حاوی اطلاعات اصلی شما و کد تأیید می باشد که لازم است در روز مصاحبه سفارت همراه داشته باشید.
VisaTime_AsanCard

مرحله دوم: تعیین وقت مصاحبه 

متقاضیان سفر به آمریکا باید توسط افسر صدور ویزا کنسولگری مورد مصاحبه قرار گیرند. برای درخواست وقت سفارت آمریکا در دوبی لازم است که از اینجا اقدام شود. از آنجایی که فرم DS-160 را قبلا پر کرده اید، گزینه ادامه را انتخاب می کنید و با ایجاد یک اکانت کاربری، وارد صفحه خود می شوید. با تکمیل اطلاعات شخصی خود و همراهانتان، به مرحله پرداخت هزینه مصاحبه می رسید. پس از پرداخت هزینه وقت سفارت، زمانهای موجود به شما نشان داده می شود و می توانید انتخاب نمایید.


مرحله سوم: پرداخت هزینه مصاحبه وقت سفارت آمریکا

در حال حاضر هزینه مصاحبه سفارت به ازای هر نفر 160 دلار است و در این مرحله باید پرداخت شود. بنابراین لازم است کارت اعتباری ارزی (ویزاکارت ویا مسترکارت) در اختیار داشته باشید تا بتوانید پرداخت آنلاین بین المللی انجام دهید. بسیاری از موسسات واسطه ای، به علت عدم آشنایی متقاضیان هزینه های زیادی از متقاضیان برای گرفتن وقت سفارت آمریکا می گیرند در حالی که شما به آسانی با داشتن ویزاکارت خودتان می توانید وقت سفارت خود را تعیین نمایید. جهت آشنایی با کارت اعتباری و نحوه تهیه آن می توانید به مقاله آشنایی با کارت های بین المللی ویزا و مسترکارت و همچنین برای آشنایی با نحوه پرداخت آنلاین ارزی می توانید به مطلب آموزش عمومی پرداخت با ویزا کارت و مستر کارت مراجعه نمایید. برای تهیه کارت نیز می توانید کارت هدیه مستر را از اینجا سفارش دهید.

VisaTime_AsanCard
نکته: برخی متقاضیان علاوه بر هزینه مذکور بایستی هزینه های دیگری نیز پرداخت نمایند. به عنوان نمونه داوطلبان ویزای دانشجویی و یا فرصت مطالعاتی، هزینه ای با عنوان SEVIS Fee نیز باید پرداخت نمایند و روز مصاحبه تأییدیه آن را همراه داشته باشند.

مرحله چهارم: آماده سازی مدارک و فرم های لازم برای روز مصاحبه

آمادگی جهت انجام مصاحبه جزء موارد مهم می باشد. بهتر است چند روز قبل روز مصاحبه در شهر و کشور مقصد حضور داشته باشید تا در صورت مشکلات احتمالی، وقت مصاحبه سفارت را از دست ندهید.
مدارک مورد نیاز در روز انجام مصاحبه سفارت آمریکا:

  • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار و پاسپورت های قبلی

  • تأییدیه نهایی فرم ‏DS-160‎‏ ‏

  • یک قطعه عکس 4*6 رنگی زمینه سفید که به تازگی گرفته شده باشد

  • تمامی مدارک شغلی اعم از پروانه کسب، پروانه مطب، حکم کارگزینی، ترجمه سوابق بیمه

  • مدارک مالی اعم از پرینت شش ماهه گردش موجودی حساب و سایر مدارک که دال بر تمکن مالی فرد متقاضی باشد.‏

  • مدارکی که نشان دهد فرد متقاضی قصد بازگشت به کشور خود را دارد.‏

 

مطالب مرتبط

نحوه پرداخت هزینه گرین کارت دانمارک | آسان کارت  
رزرو هتل از Booking.com  
رزرو هتل از hotels.com  
خرید بلیط هواپیمایی پگاسوس Pegasus  
آسانترین و ارزانترین روش خرید بلیط پروازهای خارجی | آسان کارت  
نحوه ی خرید بلیط پروازهای خارجی | آسان کارت  
راهنمای رزرو هتل خارجی از سایت بوکینگ Booking | آسان کارت  
رزرو و خرید بلیط قطارهای خارجی | آسان کارت  
نحوه رزرو و خرید بلیط کشتی تفریحی کروز | آسان کارت  
چگونه آپارتمان و ویلا در خارج از کشور رزرو بکنم؟ | آسان کارت  
معرفی و بررسی سایت های رزرو سفرهای هوایی خارجی  
چگونگی دریافت ویزای عمان و مراحل دریافت  
مراحل دریافت ویزا و روادید  
رزرو هتل از آگودا agoda  
10 وبسایت برتر رزرو هتل خارجی  مقایسه کارت ها - آسان کارت
محصولات
کارت گیفت مجازی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی با نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال
کارت گیفت فیزیکی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی بی نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال