رزرو و خرید بلیط هواپیما و پرواز های خارجی- سایت cheapoair

یکی از مهم ترین محدودیت هایی که کاربران ایرانی به علت عدم استفاده از کارت های اعتباری بین المللی با آن مواجه بوده اند، تهیه بلیط های حمل و نقل در خارج از کشور، بخصوص خرید بلیط هواپیما به طور مستقیم و با کارت خودشان بوده است. بنابراین معمولا برای رزرو بلیط ایرلاین های خارجی از آژانس های هواپیمایی و با پرداخت کارمزدهای اضافی کمک می گرفته اند.بدین ترتیب همیشه خرید بلیط پروازهای خارجی از طریق آژانس ها و شرکت های واسطه ای پرداخت ارزی صورت می گرفت.
اما شما می توانید با در اختیار داشتن ویزاکارت و مستر کارت، خودتان به آسانی بلیط پروازهای خارجی خود را بدون پرداخت کارمزد اضافی خریداری نمایید. وبسایت های متعددی هستند که اقدام به فروش بلیط هواپیما و رزرو هتل می کنند ولی در حالت کلی این وبسایت ها برای خرید و رزرو بلیط پرواز فرایند مشابه و یکسانی دارند.

https://www.cheapoair.com/
http://www.skyscanner.net/
http://www.vayama.com/
https://www.flypgs.com/
http://www.easyjet.com/en/
https://www.alitalia.com/en_en
https://www.expedia.com/Flights

یکی از مهمترین این سایت ها، وبسایت "چیپو ایر" ( Cheapoair.com ) می باشد که شما می توانید در آن از خدماتی نظیر: رزرو بلیط هواپیما، هتل، اجاره ماشین و... بهره مند شوید. با توجه به اینکه در اکثر پرداخت هایی که به صورت اینترنتی توسط موسسات و شرکت های مربوطه انجام می گیرد، کارمزدهای بالایی از مشتریان درخواست می شود، پیشنهاد ما این است که با خرید یک مستر کارت، بتوانید خودتان پرداخت را انجام دهید و از تخفیفاتی که اغلب در این سایت ها وجود دارد نیز استفاده نمایید.
در راهنمای زیر برای نمونه، خرید بلیط رفت و برگشت هواپیما از تهران به رم و بالعکس، برای دو نفر در تاریخ مشخص و کلاس پریمیوم با استفاده از ویزاکارت بیان شده است. توصیه می شود " آی پی" شما به هنگام خرید، آی پی غیر از آی پی ایران باشد.
برای خرید بلیط هواپیما، شما می توانید در صفحه اول سایت، اطلاعات کلی پرواز را وارد نمایید تا در صفحات بعدی که به شما ارائه می شود، خرید خود را با جزییات بیشتر دنبال کنید. بنابراین در این صفحه با توجه به پیش فرض، اطلاعات وارد شده است.

Airplane1_AsanCard

در صفحه دومی که باز می شود، شما می توانید انتخاب های بیشتری داشته باشید. در ستون سمت چپ صفحه، می توانید: چند سفره بودن، تعداد توقف، طول زمان پرواز، فرودگاه ها و خطوط هواپیمایی را انتخاب نمایید و در بخش اصلی صفحه، نتایج جستجو را مشاهده کنید.

Airplane2_AsanCard

AirPlane3_AsanCard

بر اساس نتایج موجود، ما قصد داریم پرواز مستقیم تهران-رم با یک توقف را از خطوط هوایی قطر انتخاب کنیم. حتما توجه کنید که هزینه ها برای هر خدمت به چه میزان و قیمت نهایی بلیط چه مقدار می باشد. چرا که در اغلب خریدهای بلیط هواپیمایی، هزینه اولیه ای که نشان داده می شود، متفاوت از هزینه نهایی است. همانطور که در تصویر دیده می شود، بلیط رفت و برگشت خریداری شده برای هر نفر، 334 دلار بوده و مقدار 62 دلار نیز به عنوان مالیات در نظر گرفته شده است. با لحاظ کردن موضوعات فوق بر روی Select کلیک می کنیم.

AirPlane4_AsanCard

در ادامه لازم است که اطلاعات پرواز را دوباره چک کنید و در صورت تأیید، اطلاعات فردی مسافر را وارد نمایید.

asdfasdfafa

AirPlane5_AsanCard

شما در پروازهایی که وجود دارد، می توانید صندلی های خود را نیز انتخاب نمایید. توجه کنید که بلیط شما رفت و برگشت بوده و هر پرواز یک توقف دارد؛ در کل چهار پرواز وجود دارد که در زیر هر کدام از پرواز ها، مبدأ و مقصد و همچنین صندلی های دارای امکان رزرو قابل مشاهده است. در اینجا، پرواز اول: فرودگاه امام خمینی به دوحه؛ پرواز دوم: دوحه به رم؛ پرواز سوم: رم به دوحه و پرواز چهارم: دوحه به فرودگاه امام خمینی می باشد. هر چهار پرواز توسط خطوط هواپیمایی "قطر ایرلاین" انجام می شود. شایان ذکر است که هزینه ی رزرو صندلی برای هر فرد، تقریبا 26 دلار در نظر گرفته شده است و شما می توانید آن را انتخاب نکنید.

AirPlane6_AsanCard

در ادامه، شما جزییات قیمت پیشنهادی را مشاهده می کنید که در آن، قیمت پایه ( با احتساب هزینه انتخاب صندلی ) و مالیات محاسبه شده است. در انتها، قیمت نهایی برای دو نفر، به همراه تخفیفی که وبسایت به ما می دهد نیز قابل مشاهده است. با تأیید این قسمت، شما بخش پرداخت اینترنتی را مشاهده می نمایید.

Airplane7_AsanCard

در این بخش شما بایستی روش پرداخت با استفاده از ویزاکارت، مسترکارت و ... را انتخاب نموده و خرید خود را نهایی کنید. این قسمت به لحاظ اینکه بحث پرداخت اینترنتی می باشد اهمیت بالاتری دارد برای این منظور بهتر است در این زمینه آشنایی کافی داشته باشید. شما می توانید به مقالات آموزش عمومی پرداخت با ویزا کارت یا مستر کارت، نکات ایمنی در پرداخت های ارزی آنلاین و آشنایی با کارت های بین المللی ویزا و مستر کارت مراجعه نمایید

AirPlane8_AsanCard

با توجه به اطلاعات کارت اعتباری که در اختیار دارید، لازم است بخش billing address را تکمیل نمایید. آدرس مذکور باید مطابق آن چیزی باشد که در مرحله ثبت نام کارت اعتباری ثبت کرده اید. بعد از این که بخش پرداخت تکمیل شد، بر روی گزینه Book کلیک کنید تا اطلاعات وارد شده، ثبت شود.

AirPlane9_AsanCard

با کلیک بر روی گزینه Book صفحه زیر نشان داده می شود و اطلاعات شما بر روی وب سایت ثبت می گردد.

با تکمیل این قسمت، فرآیند خرید اینترنتی بلیط هواپیما برای پرواز انتخابی شما، به پایان رسیده است. ولی منتظر پیغام نهایی وبسایت رزرو بلیط هواپیمایی باشید. در برخی از این وبسایتها شماره رهگیری اعلام می گردد و در برخی دیگر پیغام تبریک، اتمام فرآیند رزرو بلیط نمایش داده می شود.

AirPlane10_AsanCard

در انتهای فرآیند خرید در وبسایت Cheapoair، پیغام موفقیت پرداخت به شما ارائه می شود و پیشنهادهایی نظیر اجاره ماشین و ... نیز قابل مشاهده است.

AirPlane11_AsanCard

بدین ترتیب شما می توانید با استفاده از راهنمای خرید اینترنتی بلیط پروازهای خارجی و همچنین در دست داشتن کارت اعتباری بین المللی به راحتی بلیط خود را رزرو نمایید و برای سفر خود برنامه ریزی نمایید.

همچنین شما می توانید در بخش فهرست مقالات آموزشی آسان کارت مطالب مناسبی را مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

خرید بلیط جام جهانی روسیه 2018 ( اطلاعات کامل خرید )  
خرید بلیط هواپیمایی پگاسوس Pegasus  
رزرو هتل از hotels.com  
رزرو هتل از Booking.com  
تعیین وقت سفارت با کارت های اعتباری ویزا و مستر | آسان کارت  
نحوه ی خرید بلیط پروازهای خارجی | آسان کارت  
راهنمای رزرو هتل خارجی از سایت بوکینگ Booking | آسان کارت  
نحوه رزرو و خرید بلیط کشتی تفریحی کروز | آسان کارت  
رزرو و خرید بلیط قطارهای خارجی | آسان کارت  
چگونه آپارتمان و ویلا در خارج از کشور رزرو بکنم؟ | آسان کارت  
معرفی و بررسی سایت های رزرو سفرهای هوایی خارجی  
چگونگی دریافت ویزای عمان و مراحل دریافت  
مراحل دریافت ویزا و روادید  
رزرو هتل از آگودا agoda  
10 وبسایت برتر رزرو هتل خارجی  مقایسه کارت ها - آسان کارت
محصولات
کارت گیفت مجازی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی با نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال
کارت گیفت فیزیکی 500 دلاری
1,000,000 ریال
کارت مسافرتی بی نام با 100 دلار شارژ اولیه
1,000,000 ریال