سوالات متداول
در قسمت زیر، سوالات متداول و پاسخ های آنها را مشاهده می نمایید.

آسان کارت

1- آسان کارت چه خدماتی ارائه می دهد؟
صدور و شارژ کارت های اعتباری بین المللی ویزا کارت و مستر کارت، خدمات پرداخت آنلاین ارزی. برای آشنایی بیشتر با ویزا و مستر کارت به اینجا و نحوه استفاده از آنها به اینجا مراجعه نمایید.
2- چگونه به شما اعتماد کنیم؟ مشخصه ی قانونی بودن فعالیت شرکت های اینترنتی، داشتن نماد الکترونیکی می باشد که در صفحه اصلی وبسایت قابل مشاهده می باشد. علاوه بر این با یک جستجوی اینترنتی ساده می توانید اطلاعات ارزشمندی در مورد سایت آسان کارت کسب نمایید. همچنین با پرس و جو از کسانی که اطلاعات خوبی در زمینه کارت های اعتباری بین الملل دارند، حتما آسان کارت را با سابقه خوش خدمتی به شما پیشنهاد خواهند داد. در صورت نیاز شما می توانید از نمایندگی های فروش محصولات ما نیز اطلاعات خوبی کسب نمایید. همچنین می توانید با تماس با پشتیبانی امارات در مورد نمایندگی رسمی در ایران سوال نمایید. 3- مدت زمان اعتبار قیمت های ارائه شده در وبسایتتان چقدر است؟
با توجه به اینکه قیمت دلار در بازار نوسان دارد و به صورت روزانه تغییر می یابد، قیمت محصولات نیز تغییر می کند. بنابراین در زمان ثبت سفارش، قیمتی که در پیش فاکتور سفارش مشتري، منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد.
4- ساعات کاری و زمانبندی تحویل سفارش وبسایت آسان کارت به چه صورت است؟
وبسایت آسان کارت بصورت شبانه روزی به مشتریان تایید شده خود خدمات می دهد و شرح آن بصورت زیر است:
1- ساعات کاری دفتر آسان کارت: شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 5 عصر
2- زمان بندی انجام و تحویل سفارشات: سفارش های شارژ، کارت مجازی بصورت سیستمی و آنی در هر ساعت از شبانه روز (برای مشتریان تایید هویت شده)
3- انجام سایر سفارش های آنلاین، خدمات نمایندگان فروش، پشتیبانی سفارش کلیه روزهای سال 9 صبح تا 12 شب (حداکثر طی 1 ساعت)
4- ثبت نام کارت تحویل امارات، ارسال کارت هدیه فیزیکی و کلیه فعالیت های حضوری شنبه تا چهارشنبه، 9 صبح تا 5 عصر (حداکثر طی 1 ساعت)
5- آیا برای خرید از سایت نیاز به مدرک شناسایی است؟
بله. جهت تامین امنیت پرداخت مشتریان، در صورتی که اولین بار است که از سایت خرید می کنید، تصویر مدارک تایید هویت خریدار از سوی همکاران ما درخواست می شود. لذا توصیه می شود در ورود اطلاعات کاربری خود و همچنین در صورتی که در انجام سفارش خود عجله دارید، این موضوع را مد نظر قرار داده و پیش از ثبت سفارش هماهنگی لازم را بعمل آورید. طبیعتا انجام مرحله احراز هویت مشتری، در ساعات اداری با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

کارت های تراول ایزی

1- کارت های TravelEZ چه نوع کارتی هستند؟
كارت های TravelEZ نوعی ویزاکارت هستند که از نوع کارت های پیش پرداخت(Pre-paid) بوده و به حساب بانکی وصل نمی باشند. در این نوع از کارت ها شما مي توانيد پولي را كه بر روي آن ذخيره كرده ايد خرج نماييد. کارت ها در دو دسته اصلی کارت های قابل شارژ و کارت های هدیه هستند. تحویل کارت های قابل شارژ مجدد در حال حاضر در امارات و در شعب صرافی الفردان امکان پذیر است و تحویل کارت های هدیه در ایران می باشد. کارت های تراول ایزی ویزا کارت دو ویژگی ممتاز دارند، ویژگی اول این است که دارای پنل کاربری آنلاین و لحظه ای می باشند. ویژگی دوم امکان شارژ لحظه ای آنها توسط آسان شارژ در هر ساعت شبانه روز و هر کجای دنیا است. شما مي توانيد از كارت های تراول ایزی در تمامی خريدهای فروشگاهی(P.O.S) در خارج از کشور، برداشت وجه نقد از دستگاه های ATM و همچنین وب سایت های پرداخت آنلاین که به درگاه Visa وصل باشند استفاده نمایید.
2- کارت های پیش پرداخت TravelEZ چند نوع است؟
كارت هاي TravelEZ دو نوع اصلي دارد: كارت هاي با نام (Premium) و كارت هاي هدیه (Gift Card). كارت هاي با نام، به نام شخص شما صادر مي شوند و به دفعات قابل شارژ هستند و از تاریخ صدور، سه سال اعتبار دارند. کارتهای با نام فقط در امارات متحده عربی (دبی) قابل تحویل هستند. کارت های هدیه یا همان گیفت کارت ها فقط یکبار قابلیت شارژ داشته و از 100 الی 1000 دلار امکان صدور دارند. تحویل این کارت ها در ایران است و همه قابلیت های کارتهای ویزا به جز دریافت پول از خودپردازها را دارند.نوع دیگری از کارت های قابل شارژ، کارت های بی نام (استاندارد) هستند که تحویل آنها نیز در دبی است. یک سال از تاریخ صدور اعتبار دارند و به قابلیت شارژ مجدد دارند. جهت مقایسه کامل کارت های مذکور می توانید از لینک مقایسه "ویژگی های کارت های تراول ایزی" استفاده نمایید.
3- در چه جاهایی می توان از کارت های تراول ایزی ویزا کارت استفاده نمود؟
كارت های تراول ایزی داراي لوگوي VISA است، بنابراين هر کجا كه كارت هاي نقدي ویزا پذيرفته شوند، مي توانيد از آن استفاده كنيد، کارت های هدیه ویزا کارت قابلیت پرداخت با دستگاه (P.O.S) در فروشگاه های خارج از کشور و وبسایت های خريد آنلاين که به درگاه VISA متصل باشند را دارند. کارت های با نام علاوه بر موارد فوق امکان دریافت وجه از دستگاه های خود پرداز (ATM) متصل به VISA در خارج از کشور را نیز دارد.
4- کارت های تراول ایزی توسط چه بانک (موسسه ای) پشتیبانی می شود؟
کارت های تراول ایزی توسط موسسه مالی اعتباری ماجد ال فوتیم(Majid Al Futtaim) امارات متحده عربی صادر و پشتیبانی می شود.
5- آیا کارت های Travel EZ ویزا کارت، نوعی از کارت های اعتباری می باشند؟
خير،‌ كارت های تراول ایزی نوعی ویزا كارت پيش پرداخت (Prepaid) می باشند. شما می توانید کارت را شارژ کرده و از مبلغ ذخيره شده بر روي كارت خرج كنيد. این کارت ها به حساب بانکی متصل نبوده و طبیعتاً SWIFT Code نیز ندارند. لازم به ذکر است که کارت های مذکور به انواع کارت های قابل شارژ مجدد و کارت های هدیه یکبار شارژ تقسیم می شوند.
6- صدور و تحویل کارت های تراول ایزی چگونه می باشد؟
کارتهای هدیه مجازی به محض سفارش به صورت آنی برای مشتری ارسال می شود. کارتهای هدیه فیزیکی حداکثر طی یک ساعت در روزهای کاری به آدرس مشتری ارسال می شود( در تهران بوسیله پیک و برای شهرستانها از طریق پست). همچنین برای مشتریانی که اطلاعات کارت را لازم دارند، این امکان وجود دارد که اطلاعات کارت را از طریق ایمیل دریافت نمایند و فیزیک کارت متعاقبا برایشان ارسال شود. کارت های با نام پس از انجام سفارش بر روی سایت آسان کارت و دریافت رسید ثبت نام بر روی ایمیل، دو هفته بعد در شعب منتخب صرافی الفردان در دبی آماده تحویل می باشد. همچنين شما مي توانيد بصورت حضوري با مراجعه به شعب صرافی الفردان در امارات، با صرف 30 دقيقه زمان جهت ثبت نام كارت خود اقدام نماييد، و بعد از 10 روز كاري امارات، كارتتان را از همانجا تحویل بگیرید.
7- چه مدت می توانم از کارت Travel EZ خود استفاده کنم؟
کارت های با نام (Premium)، تا زمان فرا رسيدن انقضاي ذكر شده بر روي كارت يا اتمام سقف موجودی سالیانه كارت قابل استفاده می باشند. هنگامي كه موجودي كارت شما به اتمام رسيد، مي توانيد با مراجعه حضوری به صرافی های الفردان و يا خريد يك شارژ از روی وبسایت آسان کارت، كارت خود را شارژ مجدد نماييد. کارت های هدیه، از زمان رجیستر کردن و یا شارژ کردن کارت، یکسال اعتبار دارند. کارت های بی نام (Standard)، از اولین شارژ خود یکسال فرصت استفاده دارند و یا تا زمان اتمام سقف سالیانه کارت قابل استفاده می باشند. هم کارت های استاندارد و هم پرمیوم را می توانید پیش از انقضا تعویض نمایید در این صورت موجودی کارت قبلی به کارت جدید منتقل می شود.
8- آیا امکان واریز پول به کارت های تراول ایزی وجود دارد؟
بله. این امر بصورت حضوری در امارات و با مراجعه به شعب الفردان و در سراسر دنیا با خرید آسان شارژ بصورت آنلاین و دریافت اجازه ی شارژ از صاحب کارت امکان پذیر است. لطفاً دقت کنید، از آنجایی که کارت های تراول ایزی ویزا کارت، نوعی کارت پیش پرداخت (Prepaid) بوده و به حساب بانکی پشتیبانی وصل نمی باشند، امکان واریز پول و یا جابجایی وجه بین بانکی را ندارند. لازم به توضیح است که این کارت ها به شبکه SWIFT وصل نمی باشند و SWIFT Code ندارند.
9- چگونه می توانم موجودی کارتم را چک کنم؟
شما می توانید از "پنل امن کاربری مدیریت شارژ و کارت" وارد شده و موجودی کارت و نیز جزییات تراکنش های انجام گرفته توسط کارت خود را به صورت لحظه ای چک نمایید. همچنين مي توانيد از طريق تماس با مركز پشتيباني دبی به شماره 00971600547774 از موجودي كارت خود مطلع شويد. لازم به ذکر است در پنل موجودی شما، پرداخت ها ابتدا در قسمت پردازش نشده (Pending Transactions) قرار می گیرند و پس از تأیید، به بخش پرداخت های پردازش شده ( Posted Transactions) منتقل می گردند.
10- در صورت مفقود شدن و یا سرقت کارتها چه باید کرد؟
در صورت بروز هر گونه مشکل، عدم فعال شدن و یا مفقود شدن کارت، شما می بایست با شماره پشتیبانی امارات تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، کارت شما درست مانند کیف پول شما می باشد، اگر کارت تراول ایزی شما گم شد، به سرقت رفت، آسیب دید یا مورد سوءاستفاده قرار گرفت، فوراً با شماره خدمات مشتریان امارات که به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی پاسخگوست تماس بگیرید که بوسیله شماره کارت و کد امنیتی اقدامات مناسب انجام گیرد. توصیه می شود که اطلاعات تماس پشتیبانی دوبی و شماره کارت را به صورت جداگانه نزد خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکل و یا سرقت، بتوانید به سرعت با پشتیبانی تماس بگیرید.
11- در صورتی که پرداخت غیر دلاری داشته باشم، می توانم از کارت های تراول ایزی استفاده کنم؟
بله، تراکنش های انجام شده به ارزهای غیردلار آمریکا، با توجه به نرخ تبدیل روز بانک اماراتی به دلار آمریکا تبدیل شده و انجام می شود. لطفاً توجه داشته باشید که نرخ تبدیل ارز نسبت به ارز دیگر در زمان های مقتضی ممکن است متفاوت باشد و می توانید با مراجعه به "سایت رسمی تبدیل نرخ ارز" حدود آن را مشاهده نمایید. طبق تجربه ی کسب شده، پیشنهاد می شود، در صورتی که پرداخت شما با سایر ارزهای غیر دلاری می باشد، تا 4 درصد نرخ تبدیل بانکی را در نظر بگیرید.
12- چگونه با ویزاکارت خود خرید فروشگاهی از دستگاه(P.O.S) انجام دهم؟
قبل از خرید اطمینان حاصل فرمایید كه کارت شما موجودی لازم را دارد زیرا بیشتر فروشنده ها نمی توانند از کارت شما گزارش موجودی بگیرند. هنگام خرید، كارت خود را به صندوقدار بدهید، رسید را تحویل گرفته و امضا کنید. هر مرتبه كه از كارت خود استفاده می كنید، مبلغ خرید به صورت خودكار از كارت شما كاسته می شود. برای پس گرفتن پول نقد هنگام خرید، كارت خود را بكشید و دكمه “debit” را انتخاب نمایید، سپس مبلغ مورد نظر برای پس گرفتن وجه نقد را از روی گزینه های صفحه انتخاب كرده، رمز (PIN) خود را وارد نمایید، و وجد نقد به همراه رسید را برای پیگیری موجودی خود بردارید.

کارت های با نام( پریمیوم)

1- چگونه می توانم کارت با نام (قابل شارژمجدد) تراول ایزی ثبت نام کنم؟
شما مي توانيد در منوی "ثبت نام کارت با نام تراول ایزی" در وبسایت آسان کارت اقدام به ثبت نام کارت نمائید، تا پس از طی شدن 14 روز مراحل ثبت نام کارت کامل شده و کارت فیزیکی خود را در یکی از شعب صرافي الفردان در امارات متحده عربي تحویل بگیرید. .
2- آیا امکان دارد کارت با نام تراول ایزی را نیز در ایران تحویل گرفت؟
در حال حاضر به علت ضوابط قانونی و امنیتی موجود، امکان دریافت کارت های با نام( قابل شارژ مجدد ) توسط آسان کارت و تحویل آن به مشتری در ایران وجود ندارد و فردی که کارت به نام او ثبت نام شده است بایستی شخصا کارت خود را در دبی تحویل بگیرد.
3- آیا می توانم شخص دیگری را برای تحویل گرفتن ویزا کارت خود تعیین کنم؟
تحویل کارت های تراول ایزی تنها به خود شخص و با ارائه پاسپورت به همراه مهر ورود به کشور امارات امکان پذیر است. اما از آنجا که صدور کارت های با نام 14 روز در امارات به طول می انجامد و احیاناً ممکن است شما زمان کافی برای ماندن در امارات و دریافت کارت خود را نداشته باشید، می توانید با مراجعه حضوری به شعبه مورد نظر و ارائه کپی پاسپورت شخص مورد نظرتان و تکمیل فرم وکالت، او را برای دريافت كارت خود تعيين نماييد. شخصي كه از سمت شما براي دريافت كارت معين مي گردد بايستي پاسپورت خود را به هنگام دریافت کارت بهمراه داشته باشد(در هر حال حضور شما پس از ثبت نام کارت جهت دریافت کارت و یا دادن وکالت به شخص دیگر در شعبه دبی الزامی است و نمی توانید بدون مراجعه به شعبه و تنها با دادن وکالتنامه از ایران شخص دیگری را برای دریافت کارت خود معرفی نمایید)
4- آیا می توانم بیشتر از یک کارت با نام تراول ایزی (قابل شارژ مجدد) به نام خود داشته باشم؟
بله. هر شخص حداکثر 3 کارت با نام را می تواند دریافت کند. در صورت خرید دو کارت به جای یک کارت، کارت دوم با 50 درصد تخفیف ارائه می شود.
5- چگونه با کارت با نام (قابل شارژ مجدد) از ATM وجه نقد دریافت کنم؟
براي گرفتن وجه نقد از ATM، كارت خود را وارد دستگاه خودپرداز (ATM) كرده و رمز (PIN) خود را كه در بسته شما قرار گرفته است، وارد نماييد. گزينه مناسب را براي دريافت وجه انتخاب كرده و مبلغ مورد نظر را وارد نماييد. سپس وجه نقد خود،‌ كارت،‌ و رسيد را براي پيگيري ميزان موجودي كارت خود برداريد. شما می توانید از خودپرداز های دارای لوگوی ویزا در اقصی نقاط جهان وجه نقد دریافت نمایید. اگرچه این مورد بستگی به کشور و دستگاه خودپرداز مورد استفاده دارد. كارمزد ويزا براي برداشت هاي نقدي از دستگاه هاي خودپرداز بين المللي 3.5 دلار مي باشد . ممکن است بانك هاي مختلف بنا به قوانين خود در ازاي ارائه خدمات مبلغ كارمزد جداگانه اي به هنگام ارائه پول نقد دريافت كنند. بر همين اساس میزان کارمزد و سقف برداشت پول در بانك هاي مختلف متفاوت مي باشد. .
6- آیا محدودیتی برای میزان پولی که به کارت با نام ویزا اضافه می کنم، وجود دارد؟
بله، ویزاكارت های با نام دلاری داراي سقف شارژ ساليانه و سقف موجودي لحظه ای بر روي كارت مي باشند. در حال حاضر سقف موجودی لحظه ای برای کارت های بانام 10,000 دلار می باشد. سقف شارژ سالانه کارت های بانام 50,000 دلار بوده و شارژ روزانه تا سقف 5,000 دلار می باشد. TravelEZ كم كرده و چه مبلغي را به روش دوم پرداخت خواهيد كرد. اگر چه ممكن است همه فروشندگان از پسِ چنين تراكنش هاي تقسيم شده اي برنيايند.
7- هنگامی که موجودی کارتم را خرج نمودم برای شارژ مجدد چه کاری باید انجام دهم؟
شما مي توانيد با مراجعه به سایت آسان کارت به سادگي يك "آسان شارژ" خريداري كرده و آن را روی کارت با نام خود لود نمایید. بدین ترتیب می توانید پول بيشتري بر روی کارت خود لود کنید. همچنين مي توانيد با ارائه مستقيم وجه نقد در شعب صرافي الفردان در كشور امارات، كارت TravelEZ خود را شارژ نماييد. به ياد داشته باشيد كه شما نمي توانيد از مبلغ سقف شارژ ساليانه يا سقف موجودي لحظه اي تعيين شده براي كارتتان فراتر برويد. دقت داشته باشيد كه كارت خود را حتي پس از اينكه موجودي آن مصرف شد و يا تصميم گرفتيد كه پول بيشتري به آن واريز نكنيد،‌ نگهداری نمایید، زيرا چنانچه احيانا بخواهيد جنس خريداري شده اي را پس بدهيد،‌ نياز به ارائه كارت خواهيد داشت.
8- اگر بخواهم خریدی که به وسیله کارت Travel EZ انجام داده ام را پس بدهم، چه باید بکنم؟
كارت TravelEZ خود را هنگام پس دادن ارائه نماييد. اگر قوانين پس گرفتن فروشنده اجازه بدهد، فروشنده مبلغ خريد را به كارت شما بازخواهد گرداند. همواره به يادداشته باشيد كه رسيدهاي خريد و كارتتان را حتي زماني كه موجودي آن تمام شده است نگهداري كنيد، چرا كه ممكن است بخواهيد كالايي را پس بدهيد. هنگام پس دادن كالايي كه آنلاين خريداري شده است، شماره كارت خود را جهت انجام فرآيند ارجاع در دسترس داشته باشید.
9- چگونه می توانم ازEZ Charge (ووچر صادر شده روی ایمیل) برای شارژ کارت Travel EZ یکی از اعضای خانواده یا دوستانم استفاده نمایم؟
برای انجام این کار نیاز دارید که کارت مورد نظر را به "پنل مدیریت شارژ و کارت" خود اضافه نمایید و با ارسال درخواست دسترسی(Send Permission Request) از این پنل، اجازه لود کردن شارژ و یا حتی دیدن تراکنش های کارت مورد نظر را از صاحب کارت بگیرید. ضمناً برای این فرآیند فقط لازم است که یکبار این درخواست انجام پذیرد و در دفعات بعد به راحتی می توانید کارت را مجددا شارژ نمایید.
10- آیا ویزا کارت های با نام Travel EZ نیاز به فعال سازی دارد؟
برای فعالسازی کارت های با نام با تلفن پشتبانی امارت 971600547774+ تماس حاصل فرمایید و منوی زبانی خود را انتخاب کرده سپس عدد صفر را شماره گیری نمایید و با اپراتور صحبت نمایید. با ارائه اطلاعات مورد نیاز و احراز هویت شما، کارت برایتان فعال می گردد.
11- کارت با نام دلاری برای من مناسب است یا کارت با نام درهمی؟
در حالت کلی بهتر است شما كارتي را تهيه نماييد كه به ارز خريدهاي شما باشد؛ زیرا در این حالت کامزد تبدیل نرخ ارز را نمی پردازید. اگر اکثر تراکنش های شما "درهمی" باشد مناسب است کارت با نام درهمی داشته باشید. شما بر حسب نیاز و مسافرتهایی که دارید می توانید کارت با نام دلاری و یا درهمی انتخاب کنید.

کارت بی نام (استاندارد)

1- آیا کارت Standard Travel EZ ( کارت بی نام ) من ناشناس است؟
خیر، در ویزا کارت های بی نام هرچند نام شما بر روی كارت درج نشده است، ولی از آنجایی که این كارت برای شما و با توجه به اطلاعات پاسپورت شما صادر شده است، به اسم شما شناخته می شود و قابل رهگیری است. اطلاعات شما با تراكنشهای انجام شده بر روی كارت پیوند داده می شود و در اینترنت بانک شما ثبت می گردد. بنابراین نسبت در اختیار قرار دادن کارت بی نام خود به افرادی که نمی شناسید و یا خرید از سایت های مجرمانه با این کارت ها کاملاً هوشیار باشید.

کارت هدیه

1- ویزا کارت هدیه چه نوع کارتی است و چه قابلیت هایی دارد؟
کارت هدیه تراول ایزی، نوعی ویزا کارت پیش پرداخت (Pre-paid) است و در ایران تحویل داده می شود. از 100 الی 1000 دلار آمریکا قابلیت شارژ دارد، تنها یکبار شارژ می شود و از تاریخ رجیستر و یا شارژ، یکسال اعتبار دارند. این کارت ها قابلیت پرداخت با دستگاه (P.O.S) در فروشگاه های خارج از کشور و وبسایت های خريد آنلاين که به درگاه VISA متصل باشند را دارند.
2- هر فرد چه تعداد کارت هدیه ویزا کارت می تواند خریداری کند؟
در حال حاضر، محدودیتی برای تعداد خرید کارت های هدیه وجود ندارد و شما می توانید به تعداد دلخواه کارت هدیه را در ایران خریداری کرده و دریافت نمائید.
3- من چگونه می توانم یک کارت هدیه ویزا کارت سفارش بدهم؟
برای این منظور می توانید به بخش "خرید کارت هدیه ویزا" در سایت مراجعه نمایید و در صورتی که دریافت کارت به صورت فیزیکی مورد نظر شما باشد گزینه ی مربوط به دریافت فیزیکی کارت را انتخاب نمایید در همان روز کارت را در آدرسی که وارد کرده اید، تحویل بگیرید و در صورتی که ویزاکارت مجازی مورد نیازتان باشد، مشخصات کارت به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال می شود. توجه فرمایید کارتهای مجازی، هیچگونه فیزیکی برای اسکن و یا دریافت بعد از سفارش ندارند.
4- چگونه می توانم کارت هدیه TravelEZ ویزا کارتم را فعالسازی کنم؟
برای فعالسازی کارتهای هدیه می توانید به صفحه "آموزش فعالسازی و شارژ کارت هدیه" رفته و مطابق مراحل آموزش تصویری، فعالسازی کارت خود را انجام دهید. کارتهای هدیه تحویل ایران نیاز به تماس با دبی و فعالسازی تلفنی اولیه ندارند.
5- کارت هدیه که مانده کارت هدیه قبلی بر روی آن انتقال پیدا کرده است، امکان شارژ دارد؟
خیر، کارت های هدیه تراول ایزی تنها یکبار شارژ می شود و فرق نمی کند که موجودی کارت جدید، مانده کارت انتقال داده شده ی کارت دیگری باشد یا خیر.
6- آیا پکیج های کارت هدیه، امکان شارژ مجدد دارند؟
خیر، پکیج های کارت هدیه با موجودی مد نظر شما، شارژ و صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد. بنابراین امکان شارژ مجدد ندارند.
7- اعتبار یکساله کارت های هدیه از چه زمانی محاسبه می شود؟
اعتبار یکساله کارت های هدیه تراول ایزی، از تاریخ لود کردن شارژ بر روی کارت و یا رجیستر کردن آن روی پنل مدیریت کارت و شارژ شروع می شود. بنابراین دو شاخص مذکور به عنوان تاریخ شروع اعتبار می باشد و بعد از اتمام بازه یکساله، کارت منقضی می گردد.
8- اگر با اتمام اعتبار یکساله کارت، ویزا کارت هدیه من موجودی داشته باشد، چه فعالیتی باید انجام دهم که مبلغ مذکور از بین نرود؟
پیشنهاد اول ما اینست که موجودی کارت را خودتان و یا اطرافینانتان استفاده نمایید. در صورتی که نتوانید استفاده کنید، آسان کارت مبلغ کارت شما را بعد از کسر 10% موجودی دلاری(به عنوان کارمزد )، به قیمت دلار روز بازار و به صورت ریالی به کارت شما واریز می کند. برای این کار می توانید به صفحه ی " نقد کردن مانده کارت " مراجعه کنید. روش دیگر اینست که یک کارت هدیه جدید خریداری نمایید و مانده کارت را به کارت جدید انتقال دهید. روش اول تا پیش از تاریخ انقضا و روش دوم حداکثر تا یکماه پس از انقضای کارت قابل انجام خواهد بود.

راهنمایی

1- در خرید اینترنتی که با کارت شما دارم با مشکل decline مواجه می شوم. علت چیست ؟
پیشنهاد می شود مراحل زیر را بررسی کنید: 1- ابتدا پنل اینترنت بانک خود را با ورود به قسمت "مدیریت شارژ و کارت" بررسی فرمائید. پس از ورود به پنل به قسمت More و سپس Transaction مراجعه فرمایید. در صورتی که سعی شده باشد مبلغی از کارت کسر شود، این موضوع در تراکنش های قسمت Pending و یا Declined مشاهده می شود. بعنوان مثال در صورتی که شما عدد سه رقمی cvv2 را اشتباه وارد کرده باشید، پیغام Bad CVV را مشاهده می کنید. 2- در صورتی که هیچ تلاشی برای برداشت از کارت نشده باشد، احتمالا به دلیل استفاده از آی پی ایران است. متاسفانه بسیاری از سایتها بدلیل تحریم های موجود به آی پی کشور ایران خدمات نمی دهند، برای برطرف کردن این مشکل می توانید با نرم افزار های تغییر آی پی، از آدرس آی پی کشور دیگری استفاده نمایید. 3- توصیه می شود آدرس بیلینگ(Billing Address) کارت خود را که در قسمت More سپس Personalize Card وارد می کنید، بر اساس آی پی همان کشور که با آن خرید می کنید تعیین نمایید. در قسمت Personalize Card حتماً ایمیل و تلفن واقعی خود را وارد کنید تا فروشنده یا بانک امکان تماس یا تایید هویت شما را داشته باشند. برخی از سایتها، کشور صادر کننده ی کارت را شناسایی می کنند. کارتهای تراول ایزی صادره کشور امارات هستند و برای موارد این چنینی، از آدرس Billing کشور امارات استفاده کنید. در هر صورت یکی از دلایل Decline شدن خرید استفاده از بیلینگ آدرس ایران در هنگام خرید است. در اکثر مواقع با رعایت موارد فوق، خرید شما به راحتی انجام می شود، در صورتی که هنوز مشکل داشتید می توانید با شماره تلفن پیشتیبانی صادر کننده ی درج شده پشت کارت (971600547774+) تماس بگیرید تا راهنمایی بیشتری انجام شود. Call Center به سه زبان عربی، انگلیسی و فارسی پاسخگوی شما می باشد.
2- اگر بخواهم خریدی که قیمتش بیشتر از موجودی کارت است، انجام دهم چه باید کرد؟
شما براي انجام خريدهاي بيشتر از موجودي كارتتان،‌ بايد از يك روش پرداخت دوم مانند: پول نقد، چك، يا كارت اعتباري براي پوشش تفاوت مبلغ استفاده نماييد. شما بايد به هنگام خريد، از قبل به صندوقدار بگوييد كه چه مبلغي را از كارت TravelEZ كم كرده و چه مبلغي را به روش دوم پرداخت خواهيد كرد. در نظر داشته باشید که همه فروشندگان تراكنش هاي تقسيم شده را انجام نمی دهند و حتما بایستی قبل از خرید و نحوه پرداخت وجه، صندوقدار را مطلع سازید.
3- آیا انواع خاصی از تراکنش وجود دارند که من باید قبل از خرید از آنها آگاه باشم؟
برخي از تراكنش ها به شكلي متفاوت صورت مي گيرند، بنابراين لطفاً موارد زير را به خاطر داشته باشيد: • پمپ بنزين ها – پرداخت هاي پمپ ممكن است احياناً منجر به انسداد مبلغي بيشتر از موجودي كارت شما شود. بنابراين بهتر است به جاي آن، مبلغ را به متصدي پمپ پرداخت نماييد و رسيد را امضا نماييد. • رستوران ها – رستوران ها ممكن است قبل از دريافت مبلغ، موجودي كارت شما را چك كنند. بنابراين از اينكه به اندازه پوشش دادن مبالغ سرويس يا انعام، وجه در اختيار داريد مطمئن شويد. • هتل ها – هتل ها ممكن است مبلغ برآورد شده از صورتحساب شما را "مسدود" كنند،‌ كه باعث عدم دسترسي به آن مبلغ براي خريدهاي ديگر خواهد شد. پس از تحويل اتاق، ممكن است رفع انسداد چند روز (تا یکماه) به طول بيانجامد. • كرايه خودرو (Car Rent) – شما مي توانيد از كارت خود براي پرداخت نهايي صورتحساب كرايه خودرو استفاده نماييد،‌ ولي براي رزرو خودروي كرايه اي ممكن است كارت اعتباري لازم باشد. • پس دادن خريدها – سياست پس گرفتن فروشگاه ها ممكن است متفاوت باشد. بسته به فروشگاه مورد نظر، ممكن است مبلغ براي شما به شكل بازگشت اعتبار به كارت، بازپرداخت نقدي و يا حتي اعتبار فروشگاهي بازگردانده شود. بازگشت مبلغ به حساب شما ممكن است تا يك ماه زمان نياز داشته باشد تا قابل برداشت شود. • پرداخت صورتحساب ها – شما تقريباً مي توانيد از كارت خود براي پرداخت هر نوع صورتحساب تك استفاده نماييد. لازم به ذکر است پرداخت صورت حساب های دوره ای (Subscription) تنها با کارت های با قابلیت شارژ مجدد تراول ایزی امکان پذیر است؛ کارت های هدیه چنین امکانی را ندارند. .
4- اگر خرید فروشگاهی با کارت تراول ایزی انجام داده باشم و بخواهم خریدم را پس بدهم، چه باید بکنم؟
به هنگام پس دادن کالا، كارت خود را به فروشنده ارائه نماييد. اگر قوانين پس گرفتن فروشنده اجازه بدهد، فروشنده مبلغ خريد را به كارت شما بازخواهد گرداند. همواره به ياد داشته باشيد كه رسيدهاي خريد و كارتتان را حتي زماني كه موجودي آن تمام شده است نگهداري كنيد، چرا كه ممكن است بخواهيد كالايي را پس بدهيد. هنگام پس دادن كالايي كه آنلاين خريداري شده است، رسید و كارت خود را جهت انجام فرآيند ارجاع در دسترس داشته باشید.
5- چرا ما خودمان باید با امارات تماس بگیریم؟
مجموعه آسان کارت عاملیت فروش کارت های تراول ایزی در ایران بوده و به اطلاعات کارت ها و تراکنش های مشتریان دسترسی ندارد. از این رو امکان پیگیری مشکلات احتمالی پیش آمده با پشتیبانی تراول ایزی در دوبی می باشد. علی رغم این موضوع، مجموعه آسان کارت صرفا جهت رضایت بیشتر مشتریان، در مواردی که امکان راهنمایی و رفع مشکل وجود داشته باشد، تمام تلاش خود را می کند که پاسخگوی مشتریان بوده و بدون ارجاع ایشان به پشتیبانی امارات مشکلات را مرتفع کند.
6- از آنجایی که کارت های اعتباری بین المللی رمز ندارند، امنیت آنها چطور تضمین می شود؟
در پرداخت های بین الملل، بخاطر امکان ایجاد سیستم پرداخت یکپارچه و تسریع پرداخت ها، کارت های اعتباری فاقد رمز جداگانه( مشابه کارت های بانکی ایران) می باشند. علاوه بر این پرداخت های بین المللی امکان رهگیری و عودت وجه دارند بنابراین نحوه حفظ امنیت پرداخت از روش های دیگری تأمین می گردد.
7- هزینه ارسال سفارش توسط چه کسی پرداخت می شود؟
هزینه ارسال سفارش اعم از پیک و ارسال پستی بر عهده مشتری می باشد. در حالت ارسال با پیک، هزینه به هنگام تحویل کارت و توسط مشتری پرداخت می شود. در حالت ارسال پستی، هزینه ارسال بر روی مبلغ پرداختی هنگام خرید اضافه می شود.

خدمات پرداخت آنلاین ارزی

1- پرداخت از سایت خاصی را هم برای مشتری انجام می دهید؟
مجموعه آسان کارت در حالت کلی تمامی پرداخت های متداول را که منع قانونی نداشته باشد را انجام می دهد. شما می توانید با مراجعه به صفحه "خدمات پرداخت آنلاین ارزی" اطلاعات کاملی دریافت نمایید. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر و بررسی پرداخت خاص، می توانید از "طریق ایمیل و یا تماس تلفنی" با مجموعه آسان کارت در ارتباط باشید.
2- انجام سفارش پرداخت ارزی در چه ساعاتی انجام می گیرد؟
شما می توانید سفارشتان را در هر ساعتی از شبانه روز ثبت کنید و پرداخت ها کل روزهای سال (بدون تعطیلی) از ساعت 9 تا 17 انجام می شود.
3- کارمزدی که برای پرداخت های آنلاین ارزی توسط شما گرفته می شود چقدر است؟
کارمزد دریافتی برای پرداخت دلاری شما، 5 درصد بر مبنای محاسبه نرخ اعلامی دلار توسط کانون صرافان است. و برای پرداخت غیر دلاری 8 درصد می باشد. نحوه محاسبه با ذکر نمونه در صفحه ی "خدمات پرداخت آنلاین ارزی" قابل مشاهده می باشد.
4- چرا کارمزد پرداخت های غیردلاری بیشتر است؟
ارز پایه کارتهای ما دلار آمریکاست و در هنگام انجام پرداخت های غیر دلاری، صادر کننده کارت، نرخ تبدیل ارز را به مبلغ پرداختی اضافه می کند. بعنوان مثال اگر شما یک خرید 100 دلاری داشته باشید، دقیقاً مبلغ 100 دلار از کارت شما کسر می شود ولی اگر شما یک پرداخت 100 یورویی داشته باشید و نرخ جهانی تبدیل اسکناس دلار به یورو 1.2 باشد، مبلغ کسر شده از کارت 120 دلار نیست، بلکه با توجه به نرخ تبدیل ارز و تجربه کسب شده عددی حدود 124.8 دلار در هنگام تراکنش از کارت کسر می گردد.
5- در چه مواردی بهتر است به جای تهیه ویزا کارت، پرداخت خود را به آسان کارت بسپارم؟
در مواردی که پرداخت با ویزا کارت های هدیه امکان پذیر نمی باشد. یا خرید شما بیشتر از 1000 دلار است و امکان سفر به دبی(جهت تهیه کارت با نام) را ندارید، می توانید از خدمات پرداخت ما کمک بگیرید. همچنین در مواردی که پرداخت فقط با پیپال(PayPal) انجام می شود و شما آشنایی قبلی با پیپال ندارید، برای جلوگیری از بروز مشکل می توانید پرداخت خود را به ما بسپارید. و یا در حالت کلی آشنایی لازم با نحوه پرداخت ارزی ندارید و می خواهید پرداختتان توسط ما انجام گیرد، مجموعه آسان کارت می تواند پرداخت شما را در اسرع وقت انجام دهد. .

پرسش جدید

در صورتی که جواب مناسب برای سوال مدنظر خود دریافت نکردید، لطفا با طرح سوال جدید ما را در اطلاع رسانی بهتر یاری نمایید.

نام
ایمیل
سوال
متن تصویر :

متن تصویر به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.