خرید از codecanyon و آموزش مراحل خرید

خرید از codecanyon و آموزش مراحل خرید | آسان کارت

کد کنیون codecanyon چیست و آموزش خرید از کد کنیون 

سایت کدکنیون، یکی از سایت های زیرمجموعه شرکت اینواتو مارکت است. در کدکنیون این امکان وجود دارد که انواع پلاگین ها، اسکریپت ها و... را برای زبانهای مختلف برنامه نویسی شده است را خرید و فروش کرد. کدکنیون یک سایت برای پیدا کردن محصولات برای بهبود سایت و اپلیکیشن های نوشته شده در حوزه برنامه نویسی است. در این وبسایت می توان به عنوان یک طراح، محصولاتی را برای فروش گذاشت و کسب درآمد کرد و همچنین با همان درآمد بدست آمده از فروش محصول خود، محصولات دیگری را بر روی وبسایت اینواتو رو خریداری کرد. در صورت موفقیت یه پلاگین و اسکریپتهایی که افراد بر روی وبسایت قرار می دهند، حتی انتظار یک درآمد ثابت نیز محتمل است. به عنوان نمونه؛ یک افزونه برای وردپرس در سایت کدکنیون 400 هزار دلار فروش داشته است و ماهانه نیز مبلغی به حساب صاحبان آن واریز می شود.

مراحل خرید از سایت کدکنیون به شکل زیر می باشد:

 1. ابتدا باید محصول خود از یکی از مسیر های زیر پیدا کنیم.
  برای یافتن محصول مورد نظر از وبسایت کدکنیون با توجه به زبان کدنویسی چندین راه در اختیار ما قرار داده است:
  • Veiw More Featured Items: پلاگین و کدهای برگزیده در هفته ی اخیر را در اختیار ما قرار می دهد.
  • All New Items: آیتم های جدید که به سایت اضافه شده را در اختیار ما قرار می دهد.
  • Popular Files : آیتم هایی که از نظر بقیه کاربران محبوب هستند را در اختیار ما می گذارد.
  • Browse In Categories : دسته بندی آیتم هارا بر اساس زبان کد نویسی آنها بصورت کامل نمایش می دهد.
 2. محصول را انتخاب می کنیم.
 3. هزینه ی محصول را از یکی از راه های زیر پرداخت می کنیم.
  • پرداخت اعتباری: از طریق خرید اعتبار سایت اینواتو (بدلیل اینکه کدکنیون زیرمجموعه ی اینواتو می باشد ) می توانید هزینه ی محصول خود را پرداخت نمایید. بدین صورت که ابتدا حساب خود را در وبسایت اینواتو با کارت دلاری خود به میزان مورد نیاز شارژ می کنید، سپس پرداخت را از طریق اعتبار موجود در حساب اینواتو انجام می دهیم.
   نکته ای که در پرداخت اعتباری حائز اهمیت است این است که سایت اینواتو در هنگام خرید اعتباری کارمز 1 دلاری روی هر محصول را دریافت نمی کند ولی مشکلی که وجود دارد این است که بعد از شارژ کردن اعتبار سایت اینواتو، این موجودی، قابل نقد کردن و برگشت ریالی نمی باشد و اگر در حساب اعتباری اینواتو تا انتهای تاریخ انقضای یکساله، مبلغی باقی مانده باشد سوخت می شود.
  • پرداخت پی پالی: از طریق حساب پی پال هزینه محصول و کارمزد سایت که 1 دلار می باشد را می توانیم پرداخت کنیم.
 4. دریافت لینک دانلود

برای خرید از وبسایت های نظیر CodeCanyon که زیر مجموعه envato هستند، حتما لازم است که بر روی وبسایت envato اکانت داشته باشید. ضمنا برای آشنایی بیشتر با وبسایت اینواتو، می توانید مقاله خرید از envato بر روی آسان کارت را نیز مطالعه نمایید.

سوالات متداول

کدکنیون قسمتی از سایت اینوتو می باشد که امکان خرید و فروش کد های برنامه نویسی را به برنامه نویسان می دهد.

شما محصول خود را انتخاب و پس از ساخت اکانت پرداخت دلاری آن را انجام می دهید و اطلاعات محصول را از طریق لینک دانلود یا ایمیل دریافت می کنید.

محصول خود را انتخاب و در قسمت ثبت سفارش، مبلغ دلاری را اعلام نمایید تا کارمزد به شما اعلام گردد.